Altyapı Yenilemesi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Ekte görüldüğü gibi değerlere sahibim. ADSL alt yapıdayız. Mağlum virüs yüzünden hepimiz uzaktan eğitime geçmiş bulunuyoruz ancak ekteki internet bana yeterli gelmemeye başlıyor genel anlamda. Şöyle açmam gerekirse, internet hızımız sürekli bir azalıyor bir yükseliyor, Türk Telekom sürekli hızımızı yukarı ve aşağı çekip duruyor üstelik bu hızla oynamaları yüzünden modemim sürekli kilitleniyor. Özellikle Online oyunlarda, YouTube'da video izlerken, Steam indirmelerinde vs. sürekli sorun yaratıyor. Her ne kadar arasakta, hızı biraz yukarı çekseler de, birkaç saate yine yerlerde sürünüyor. Bu sebepten ötürü altyapıyı yenilemeleri lazım olduğu kanısına varıyorum. (Ki altyapı maksimum 11 Mbps destekliyor). Bunu nasıl yapabilirim? Tek kişinin isteği ile yenileme yaparlar mı? İlla imza toplatıp topluca talepte mi bulunmalıyız? Ne yapmalıyız?
Not: Şu anki altyapımız ADSL.
Not 2: Modem Marka: ASUS DSL-N16P

20200411_013305.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Babam bu işin içinde dostum tek kişinin isteğiyle zor, apartman olarak imza toplayın bizim apartman olarak ortak karar almıştık imza toplayarak fiber getirdik.

Kablo tesisatını kontrol ettirmen lazım crc/fec hataları var modemin de modem de bu hız dalgalanması SNR margin değerini sabit tutmaya çalıştığından oluyor.

Babam bu işin içinde dostum tek kişinin isteğiyle zor, apartman olarak imza toplayın bizim apartman olarak ortak karar almıştık imza toplayarak fiber getirdik.

Apartman değil köyde oturuyoruz ancak köy deyip geçmeyin, merkeze Max 10 dk falan yakında arabayla ve köyde yaklaşık 85-90 civarı benim durumumda üniversite öğrencisi var.
Kablo tesisatını kontrol ettirmen lazım crc/fec hataları var modemin de modem de bu hız dalgalanması SNR margin değerini sabit tutmaya çalıştığından oluyor.
Anladım. Yani evdeki hattı kontrol ettirmemiz şart demek ki.

Apartman değil köyde oturuyoruz ancak köy deyip geçmeyin, merkeze Max 10 dk falan yakında arabayla ve köyde yaklaşık 85-90 civarı benim durumumda üniversite öğrencisi var.

Kankam ankaradayım 50 bin nufüslu bir mahalledeyiz ama maalesef fiber bir türlü getittiremedik zengin kısıma getiriyorlar apartmanlara getirdiklerini hiç görmedim ben Ankara'da hiç heveslenme derim.

Ancak telefonun ve hattın 4.5 g desteklıyorsa eğer mobil verinden hız testi yap olumlu sonuç alırsan Turkcell superbox alabilirsin.

Abi biz daha adsl alamıyoruz :( altı üstü bir kablo ya
Bu daha kötü işte... 😔
Kankam ankaradayım 50 bin nufüslu bir mahalledeyiz ama maalesef fiber bir türlü getittiremedik zengin kısıma getiriyorlar apartmanlara getirdiklerini hiç görmedim ben Ankara'da hiç heveslenme derim.

Ancak telefonun ve hattın 4.5 g desteklıyorsa eğer mobil verinden hız testi yap olumlu sonuç alırsan Turkcell superbox alabilirsin.

3 Hafta önce Vodafone'a geçtim. Allah'tan 4.5G destekliyor 65-70 Mbps alıyorum evden ancak onun da bir sınırı var kota yani. Bu süreçte operatörlerin bir süreliğine kotayı kaldırmaları lazım diye düşünüyorum ama maalesef böyle bir şey yapmazlar çıkarları yoksa hayatta kıllarını kıpırdatmazlar.
Superbox kısmına gelelim. Tuhaf olan şey ne Turkcell'de ne Türk Telekom şebekesinde 3G'yi zor yakaladım ancak Vodafone 4.5G cayır cayır kullanıyorum.

Son düzenleme:

Bir youtuberin videosun da 100-200 kişilik nüfusa sahip bir köyün fiber interneti vardı, İstanbul'un merkezin de oturan birisi olarak aşırı sinir olmuştum. Daha merkezi yerlerde fiber yok iken...

Yeni konular

Geri
Yukarı