Altyapım 100 Mbps interneti destekliyor mu?

Odyofil

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba geçen ay Türk Telekom'dan 50Mbps internet satın aldım. Türk Telekom'un bana sağlamış olduğu download ve upload değerleri ise gayet iyi.

Ekran Alıntısı2.PNG

Sorum şu altyapım 100 Mbps interneti kaldırabilir mi?

Türk Telekom ofisinde 67 Mbps'ye kadar kaldırabileceğini söylediler ama modem arayüzünden 192.168.1.1) baktığım zaman maksimum veri oranını 90 Mbps olarak gördüm. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba geçen ay Türk Telekom'dan 50Mbps internet satın aldım. Türk Telekom'un bana sağlamış olduğu download ve upload değerleri ise gayet iyi.

Eki Görüntüle 444602

Sorum şu altyapım 100 Mbps interneti kaldırabilir mi?

Türk Telekom ofisinde 67 Mbps'ye kadar kaldırabileceğini söylediler ama modem arayüzünden 192.168.1.1) baktığım zaman maksimum veri oranını 90 Mbps olarak gördüm. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Eki Görüntüle 444601
TurkTelekom altyapının desteklediğini değil, sorunsuz kullanabileceğiniz hızı veriyor genelde. Şu an TurkNet kullanıyorum evde 35 Mbps ve sürekli sorun yaşamaktayım. 24 Mbps TTNet ilr ping değerlerim oyunlarda 39 iken TurkNet ile 100 ms gecikmede sabit kalırsa şükrediyorum.

75Mbit e kadar sıkıntı yaşamazsınız.
75 üstü değerlerde hattın kapasitesine ulaşacağınız için çeşitli sorunlar baş gösterebilir.

75Mbit e kadar sıkıntı yaşamazsınız.
75 üstü değerlerde hattın kapasitesine ulaşacağınız için çeşitli sorunlar baş gösterebilir.
Peki ne tarz sıkıntılar yaşarım? Anlık kesintiler veya yüksek ping gibi mi?

100 MBPS Paket Alırsa dediğiniz Doğru olabilir onun dışında örnek veriyorum Alt yapım 76 Mbps destekliyor benim.
75 Mbps paket alsam sıkıntı yaşamam.
Alt yapım desteklemediği zaman yüksek hızlı internet alırsam ne tarz sıkıntılar yaşarım?

Alt yapım desteklemediği zaman yüksek hızlı internet alırsam ne tarz sıkıntılar yaşarım?
Alt yapınız eğer kesin olarak 90 Mbps destekliyor da 100 Mbps paket alırsanız şayet.
1-Sizin steam vs platformlar da oyun indirirken 12,5 mb hız civarında indirmeniz lazım. Sağlıklı verim alıyorsanız eğer.
Ama sizin alt yapı 90 destekliyor 12,5 alacağınıza 9-10 mbps değerlere düşebilirsiniz bence bu çok eksi sayılcak birşey değil çünkü 10 mbps hız iyi bir hız (İndirme değerinizi öğrenmek için paket sayısını 8'e bölüyorsunuz).
2-Kopmalar yaşanabilir çünkü alt yapı 100 Mbps veri sağlayamadığından kendini ona zorlamaya çalışacaktır bunun sonucunda Anlık yavaşlamalar,Ms değerlerini yükseltmeye müsade eder.

Alt yapınız eğer kesin olarak 90 Mbps destekliyor da 100 Mbps paket alırsanız şayet.
1-Sizin steam vs platformlar da oyun indirirken 12,5 mb hızda indirmeniz lazım sağlıklı verim alıyorsanız eğer.
Ama sizin alt yapı 90 destekliyor 12,5 alacağınıza 9-10 mbps değerlere düşebilirsiniz bence bu çok eksi sayılcak birşey değil çünkü 10 mbps hız iyi bir hız (İndirme değerinizi öğrenmek için paket sayısını 8'e bölüyorsunuz).
2-Kopmalar yaşanabilir çünkü alt yapı 100 Mbps veri sağlayamadığından kendini ona zorlamaya çalışacaktır bunun sonucunda Anlık yavaşlamalar,Ms değerlerini yükseltmeye müsade eder.
Anladım, teşekkürler!
Şimdilik karar vermedim. 50mbps ile 100mbps arasında 20 tl fark koymuşlar. Bu olayı biraz daha araştıracağım eğer başımı ağrıtacak kadar sorun yoksa 100mbps internete geçiş yapacağım. Bu arada modemin fazla ısınması bir sorun mu? Şuanki internet ile indirme yaparken ısınıyor modem. 100mbps ile daha fazla ısınmaz mı?

Anladım, teşekkürler!
Şimdilik karar vermedim. 50mbps ile 100mbps arasında 20 tl fark koymuşlar. Bu olayı biraz daha araştıracağım eğer başımı ağrıtacak kadar sorun yoksa 100mbps internete geçiş yapacağım. Bu arada modemin fazla ısınması bir sorun mu? Şuanki internet ile indirme yaparken ısınıyor modem. 100mbps ile daha fazla ısınmaz mı?
Eli uzak tutacak kadar ise normal değil onun dışında ısınması normaldir birşey olmaz.
İllaki ısınabilir Uzun süre elektronik aletlerden biri ona bağlıysa sebebi odur. Zaten hiç bir elektronik alet bağlı olmadığında modem ısınmaz ısınırsa problem vardır.

Altyapın 91 Mbps civarı destekliyor ama o hızda verimli olmaz. Kopma vs. olur. SNR değerin o hızda çok düşer. 65 Mbps civarı sağlıklı olur sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı