Altyapım 60 Mbps destekliyor 100 Mbps alınır mı?

Xoxoxo

Kilopat
Merhaba. Öğrenci evim için internet almayı düşünüyorum. Ev 60 Mbps destekliyor 100 Mbps internet alırsam kopmalar vb gibi sorunlar yaşanır deniliyor. Bu doğru mu? 100 Mbps alsam sıkıntı yaşar mıyım? 75 Mbps olan paket olsa onu almayı düşünüyorum ancak öyle paketi kaldırmışlar

Altyapınız 60 Mbps destekliyorsa zaten ideal ve stabil olarak alabileceğiniz hız 35-45 Mbps arasıdır. Altyapı 60 Mbps destekliyor olabilir ancak tam 60 Mbps kullanırken hat değerleri gereğinden fazla zayıflar ve büyük oranda ping ve kesilme sorunları yaşarsınız. Yani bırakın 100 Mbps kullanmayı 60 Mbps bile kullanmamanız gerek.

Merhaba. Öğrenci evim için internet almayı düşünüyorum. Ev 60 Mbps destekliyor 100 Mbps internet alırsam kopmalar vb gibi sorunlar yaşanır deniliyor. Bu doğru mu? 100 Mbps alsam sıkıntı yaşar mıyım? 75 Mbps olan paket olsa onu almayı düşünüyorum ancak öyle paketi kaldırmışlar
Modem 60'a kilitlenir. SNR ayarı varsa modemde 9'a kilitle kopma olmaz.

1662283508940.png

İnternette yazana çok bakma, bende ilk baktığımda 80 mbps destekler diyorlardı ama kesintisiz bağlantı için 24 veya 35 mbps önerdiler. Senin modemine gelen sinyalin gücü çok önemli. Sinyal gücüne göre paket yükseltip veya düşürüyorlar.

Altyapım 50 destekliyor, yüzlük kullanıyorum.
Modem hat değerlerinizi ve hız testinizi atar mısınız? Çok merak ettim. Zira ben altyapım 45 Mbps vermesine rağmen 35 Mbps'de kopmalar yaşayıp 26 Mbps'e sabitlettim hızımı ki anca stabil oldu. Merak ettim sizin hat değerlerinizi.

Geri
Yukarı