Altyapım ADSL2+ mi?

TürkNet'e geçtik. TürkNet'in yüksek upload hızını vermesini bekliyordum, gerçi.
TurkNet kullanıp yüksek upload hızına sahip olmak için hem hattınız VDSL desteklemeli hemde YAPA kapsamında olmanız gerekli.
Peki neden? ADSL2+ normalde 3.3 Mbps'ye kadar upload destekliyorken, bizim ülkemizdeki ADLS2+ neden farklı?
Çünkü zamanında firmalar kullanıcı değil kendi ceplerini düşündüklerinden dolayı, üstüne bakır altyapının eski olması bahanesi eklenince en sağlıklı durum bu oluyor. Ayrıca ADSL2+ yüksek hızlarda yükleme yapabilmek için direk santral binası ile yapışık olmanız gerekiyor, 10 metre bile büyük fark yaratır. Uzun mesafelerde bile sorun teşkil etmemesi göz önüne alınarak seçim yapılmış olabilir.

@Autistic Boy Sana burada bu TürkNet ile her dogruyu anlattim ama sen abuk subuk bana yapındın. Sana ADSL port bagladilar sen hala hattim ADSL mi diyorsun? Senin hattin ADSL2+ ama bunun sana ne faydasi olabilir? Download SNR degerin sinirda. Bu degerden fazlasi asiri derecede kopmalara neden olur. Fakat TürkNet'in YAPA sistemindeysen durum biraz degiriz. Hic girmeyelim o konuya. Dedigin gibi ADSL2+ ile 24 Mbps download alinabilir fakat direk santrale bagliysan santrale, saha dolabina bagliysan saha dolabina cok yakin olman gerekir. Eski tip saha dolabi varsa o ise yaramaz cunku ha direk santrale bagli olmussun ha o eski saha dolabina. ADSL2+ 24 downlod ile VDSL 24 download cok farkli seylerdir. Hat kalitesinden tut aklina ne gelirse. TürkNet baglatirken iyi ama sorunun oldugunda anlayacaksin neyin ne oldugunu.

@Autistic Boy Sana burada bu TürkNet ile her dogruyu anlattim ama sen abuk subuk bana yapındın. Sana ADSL port bagladilar sen hala hattim ADSL mi diyorsun? Senin hattin ADSL2+ ama bunun sana ne faydasi olabilir. Download SNR degerin sinirda. Bu degerden fazlasi asiri derecede kopmalara neden olur. Fakat TürkNet'in YAPA sistemindeysen durum biraz degiriz. Hic girmeyelim o konuya. Dedigin gibi ADSL2+ ile 24 Mbps download alinabilir fakat direk santrale bagliysan santrale, saha dolabina bagliysan saha dolabina cok yakin olman gerekir. Eski tip saha dolabi varsa o ise yaramaz cunku ha direk santrale bagli olmussun ha o eski saha dolabina. ADSL2+ 24 downloar ile VDSL 24 download cok farkli seylerdir. Hat kalitesinden tut aklina ne gelirse. TürkNet baglatirken iyi ama sorunun oldugunda anlayacaksin neyin ne oldugunu.
Peki evimde bulunan internet kutusu dahil, bütün kabloları birinci kalite kablolarla yenilersem, farkedilebilir bir hız artışı olabilir mi? Bununla beraber pingin düşmesi?

Peki evimde bulunan internet kutusu dahil, bütün kabloları birinci kalite kablolarla yenilersem, farkedilebilir bir hız artışı olabilir mi? Bununla beraber pingin düşmesi?
Sen direk santrale mi bağlısın yoksa eski tip saha dolabına mı? Santrale uzaklığını biliyor musun?

Sen direk santrale mi bağlısın yoksa eski tip saha dolabına mı? Santrale uzaklığını biliyor musun?
Santrale uzaklığıımı bilmiyorum fakat Türk Telekom binasının baya uzakta olduğunu biliyorum. Tahminimce 10-15 KM uzakta. Ayrıca evimde kapağı bile kırılmış, eski tip bir saha kutusu var. Kutu şeklinde bir şey. O kutu dışarıda duruyor birde, evimin içerisinde değil. Yağmurda ıslandı kutu şu an.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı