Altyapım VDSL mi fiber mi?

Pek emin değilim tahminimce söyle oluyor ben 100 Mbps VDSL2 internet kullanıyorum download yapınca yaya yoğun internet kullanımında internet hızı düşüyor evde internet kullanılamaz oluyor. Fiberde internet hızı düşmüyor diye biliyorum.

Benim de bildiğim simetrik bağlantı vardı VDSL ve ADSL'de. Yani Uploada yüklenince downloadda düşüyordu.

Halen kesin bi cevap bulamadım o zaman kimisi fiber diyor kimisi vdsl. Türknetin kendisi vdsl diyor ama internet sitelerinde sorgulamada fiber yazıyor.
Hocam eve gittiğinizde bina içinde bir kutu varsa, o FFTH'dir muhtemelen. Kutu yoksa da saha dolabı tam yanınızdadır, ondan dolayı da 100 Mbps VDSL hizmeti alabilirsiniz ancak ben fiber olduğunu düşünüyorum. Netspeed üzerinden sorguladığınızda çıkan sonuç nedir?

1629020152363.png

Eki Görüntüle 1138588
VDSL 2 diyor :D tamamdır o zaman teşekkür ederim diğer sitelerde böyle yazsa kolayca anlayacaktım :D
İlginç gerçekten. Yalnız ben VDSL olduğunu zannetmiyorum yani saha dolabına uzaklık 3 metre nasıl olur yahu. Neyse, eve geçince durumu daha net anlarsınız zaten dediğim gibi, eğer bina içinde ek bir kutu varsa o binada Fiber vardır, yoksa da yoktur ama yani neticede 100 Mbps'e çok yakın hızlar alacaksınız, gayet şanslınız yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı