Altyapının ADSL, VDSL, fiber mi olduğunu nasıl anlarım?

ADSL 24 Mbp/s'e kadar destekler, 50 TL'ye 24 Mbp/s hatta 16 Mbp/s bile bulamazsınız. VDSL ise 55, VDSL2 ise 100 Mbp/s'e kadar çıkar. Oyun oynayıp, aynı anda film/video izliyorsunuz sanırım, yazdığın şey den bunu çıkardım, eğer öyle ise ADSL işinize yaramaz ki? Aynı anda online bir oyun oynayıp video izlemek olmaz. 50 TL'ye ADSL paket bulamadım.
Tamam teşekkürler

Sene 2020, bu fiyata istediğin bir internet bulamazsın, belki sakat ve şehit aile yakını iseniz ancak. 26TL daha verirsen ancak istediğin kişiye video izleme ve oyun olsun yeter. Günümüz de FHD için bile 16MBps ancak yetiyor, bir de 5 kişi kullandığı için, HD açman bile zorlanır oldukça.

ADSL ile en fazla 16Mbps alırsınız. VDSL ile en fazla 24-50MBPS alırsınız. VDSL2 ile en fazla 50-87MBPS alırsınız. Fiber sınırsızdır. 100Mbps paket olarak en fazla alabileceğinizdir.
Ne yani Superonline fiber internet veriyoruz diye bizi kandirdi mi? Fiber kullaniyorum diye biliyorum ama hicbir zaman 100MBPS uzerini gormedim. Yillardir VDSL mi ver mis?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,7 KB · Görüntüleme: 274
Ne yani Superonline fiber internet veriyoruz diye bizi kandirdi mi? Fiber kullaniyorum diye biliyorum ama hiçbir zaman 100Mbps uzerini gormedim. Yillardir VDSL mi ver mis?

Türkiye'de 100 Mbps üstünü desteklemiyor ISS'ler.

Ne yani Superonline fiber internet veriyoruz diye bizi kandirdi mi? Fiber kullaniyorum diye biliyorum ama hiçbir zaman 100Mbps uzerini gormedim. Yillardir VDSL mi ver mis?

Türkiye'de paket olarak hiçbir firma 100Mbps üstünü vermez. Özel taleplerde verir. Diyelim ki Kablonet ile anlaşmalı bir özel firmada önemli birisisin diyorsun ki benim binama fiber getirin hop binaya/daireye özel kutu çekiyorlar 150/150 internet veriyor. Her şey torpille oluyor. Evet bu arada altyapı 83'lerde ise fiber değil VDSL2 vermiş.

Türkiye'de paket olarak hiçbir firma 100Mbps üstünü vermez. Özel taleplerde verir. Diyelim ki Kablonet ile anlaşmalı bir özel firmada önemli birisisin diyorsun ki benim binama fiber getirin hop binaya/daireye özel kutu çekiyorlar 150/150 internet veriyor. Her şey torpille oluyor. Evet bu arada altyapı 83'lerde ise fiber değil VDSL2 vermiş.
E burda fiber yaziyor o halde yalan soyluyorlar bunlar. Tazminat davasi acma hakkim doguyormu benim? Yillardir fiber yaziyor orda.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,2 KB · Görüntüleme: 262

Yeni konular

Geri
Yukarı