Altyapının desteklediği hızın 2 yıl öncesinden az olması

Quanox0

Centipat
Daha fazla  
2 yıldır 24 Mbps internet kullanıyorum 30'un da taahhüdüm bitiyor TurkNet'e veya Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum fakat 2 yıl önce altyapı sorgulama da 76 Mbps çıkarken şu an 16 çıkıyor bir arkadaşım bu problemi yaşadığını port boşalınca tekrar 76 alabileceğimi söyledi fakat emin olamadım ve buraya sormaya karar verdim. 30'undan sonra tekrar 76 Mbps alabilir miyim VDSL kullanıyorum.

24 alıyorsanız VDSL kullanıyorsunuzdur şu an mevcut internetinizi kapatmadan başka firmaya geçin taşıyın VDSL portunuzu kaybetmez yüksek hızınızı alırsınız.

24 alıyorsanız VDSL kullanıyorsunuzdur şu an mevcut internetinizi kapatmadan başka firmaya geçin taşıyın VDSL portunuzu kaybetmez yüksek hızınızı alırsınız.
ADSL2+ da olabilir 24 Mbps'de.
Yani tekrardan 76 alabilir miyim internet taahhüdüm bitince.
Eğer şu andaki port VDSL ise evet. Modem arayüzünden bakabilirsin VDSL mi yoksa ADSL mi olduğuna.

Taşıma için geçeceğim sağlayıcı ile konuşmam yeter mi ekstradan bir şey yapmam gerekiyor mu?

ADSL2+ da olabilir 24 Mbps'de.

Eğer şu andaki port VDSL ise evet. Modem arayüzünden bakabilirsin VDSL mi yoksa ADSL mi olduğuna.

VDSL.
Ek olarak Turkcell'mi önerirsiniz TurkNet'mi.

Geri
Yukarı