Altyapının hangi firmaya ait olduğu nasıl öğrenilir?

Zaten DSL altyapı Türk Telekom'a aittir. Fiber olarak farklı firmalar var. KabloNet, Super Online, TurkNet falan gibi.

Zaten DSL altyapı Türk Telekom'a aittir. Fiber olarak farklı firmalar var. Kablonet, super Online, TurkNet falan gibi.

Hocam FTTB kullanıyorum. Aşağıdaki kutunun üstünde Kablonet yazıyor. Aynı şekilde turuncu fiber kablosunda da Türksat yazıyor. Ama fiberin CAT kablolara dönüştüğü cihaza giren yani turuncu kablonun sarıya dönüştüğü sarı kabloda Türk telekomünikasyon yazıyor. Anlamadım gitti. Ha ayrıca çatı katında da Türksat'ın DOCSIS sistemi var. Ben hangi firmanın internetini kullanıyorum şimdi?

Biraz karışık. @Ulunay hocamız müsaitse yardımcı olabilir. Bana KabloNet gibi geldi.

Hocam yok TT altyapısı. Altta sadece Kablonet kutusu var. Ayrıca bina 4 yıllık, TT altyapısı olsa GPON kullanırdım. GPON değil, ayrıca şuan Comnet kullanıyorum Kablonet değil, bundan önce de TurkNet kullanıyordum.

Bu aşağıdaki kutu ve kablolar;

Eki Görüntüle 1477515Eki Görüntüle 1477516Eki Görüntüle 1477517Eki Görüntüle 1477518Eki Görüntüle 1477519

Bu da çatı katındaki DOCSIS sistemi;

Eki Görüntüle 1477520Eki Görüntüle 1477521

Başka da kutu veya sistem yok hocalarım.
Hocam resimler yukarıdaki mesajda.
Turksat FTTB hizmet vermiyor diye hatırlıyorum. Geriye TT kullanıyor olma ihtimaliniz kalıyor.

Fotoğraf eklerseniz durum netleşir.

Mobilden girdiğim için göremiyorum. Sanırım...
Hocam üzgünüm resimleri tekrar atamam. Mesaja gitmeden PC den de görünmüyor resimler. Mesaja giderseniz görebilirsiniz. :)

Evinizde birden fazla altyapı bulunabilir ve bu normaldir.
Para verip abone olduğunuz firmadan internet alırsınız.

Türk Telekom altyapı sordulama:

KabloNet altyapı sorgulama:
Hocam TT sorgulamada fttx gpon görünüyor. Ama bende gpon yok?

Geri
Yukarı