Altyapısız bir yere internet nasıl bağlatılır?

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Altyapısız bir bölgeye (köy) nasıl internet bağlatabilirim? Bir başkası Turkcell'den bağlattığını söyledi ama detaylarını bilmiyormuş. Sanırım bir hat gibi paket yüklemesi oluyormuş ve bir modem verilip kullanılabiliyormuş. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olanlar yardım edebilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim ve nereye başvurmalıyım? Açıkçası hız takıntım yok 10 Mbps bir internet bile işimi görecektir yardımlarınızı bekliyorum.

Altyapısız bir bölgeye (köy) nasıl internet bağlatabilirim? Bir başkası Turkcell'den bağlattığını söyledi ama detaylarını bilmiyormuş. Sanırım bir hat gibi paket yüklemesi oluyormuş ve bir modem verilip kullanılabiliyormuş. Bu konuda detaylı bilgiye sahip olanlar yardım edebilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim ve nereye başvurmalıyım? Açıkçası hız takıntım yok 10 Mbps bir internet bile işimi görecektir yardımlarınızı bekliyorum.
Konu hakkında bilgim yok ama arkadaş Superbox denen olaydan bahsediyor.

Turkcell Superbox ya da Vodafone Redbox'a başvurmanız gerekiyor.

Superbox diye biliyorum ben ama, bi'nevi vınn yani. Taşınabilir modem veriyorlar size, bahsettiğiniz hızlarda tarifeler var onu satın aldıktan sonra modeme tanımlıyorlar.

SuperBox tarzı servisler kullanılabilir. Uydu İnternet diye bir servis daha var çanak anten interneti.
Ama Uydu İnternet'de en ufak hava durumu kötülüğünde kopuyormuş diye biliyorum. SuperBox iyi olacaktır.

Superbox ya da Redbox alınabilir. Superbox Turkcell mobil altyapısından 10Mbps hızı 200TL fiyata veriyor. Redbox da Vodafone mobil altyapısından 15Mbps hızı 170TL fiyata veriyor.

Daha ucuza kotalı olanları da var ama sınırsız olarak mecburen biraz fazla ödemeniz gerekiyor.

Uydu üzerinden internet veren firmalar var. Özellikle yazlıkçılar ve deniz ulaşımını sık kullanan kişilere satılıyor bu ürün araştırabilirsiniz. Fiyatları hakkında bir bilgim yok.
Turkcell Superbox var. Eğer internet bağlatmayı düşündüğünüz bölgede Turkcell 4.5G kapsaması varsa bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yok ben altyapı istiyorum kablo çeksinler derseniz Türk Telekom'a dilekçe yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı