Alzheimer başlama belirtileri nedir?

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Babam genelde arabayı vermez, verince de eve erken gelmemi ister. İşlerim olduğu için saat 14.00'de evden çıktım ve saat 20.00'de babamı yakınlarda bir yerde aldım. Birlikte eve döndük. Saat 24.00'e kadar birlikte sohbet muhabbet ettik ve 00.30'da babam yattı. Ben de internette takılırken babam kalktı, odama gelip "sen ne zaman geldin?" dedi. Ben şaşırdım, "nasıl ne zaman geldim?" diye sorunca babam biraz afalladı, pardon oğlum falan dedi kafasını ovuşturdu.
Babam 67 yaşında ve halen daha çok sağlıklı.
Alzheimer'in başlangıcı böyle mi oluyor? Oluyorsa ne gibi önlemler almamız lazım?

Alzheimer'in en güzel anlayacağınız belirtisi daha önce yüzlerce, binlerce kez yapmış oldugu birşeyi nasıl yapacağını anlamamaktır. Bu ışık açmakta olabilir. Araba kullanmakta olabilir. Televizyonu açmakta olabilir.

Alzheimer olduğumu öğrendim, teşekkürler.

Uyku sarhoşluğu (sersemliği) olabilir. Aynı sorundan müzdarip biriyim. Çok garip bir şey, çok saçma hareketler yapıyorsun. Genelde uzun süre uyuyanlarda ve kestirdikten sonra ortaya çıkıyor. Bazı insanlar alkollü olduğumu falan düşünüyor maalesef.

Son düzenleme:
Alzheimer'ı çok yanlış anlamışsınız. Hatırlama bozukluğu bu hastalığın 3. evresinde gelir. İlk iki evrede söylenileni zor anlama, idrak etme, zor hareket etme, işitme duyularında bozukluk vs. bu gibi durumlarla karşılaşılır. Hafızayı etkilediği kısıma gelindiğinde siz hasta olduğunu zaten çoktan anlamış olursunuz hal ve hareketlerinden. Allah kimseye yaşatmasın.

Uyku sarhoşluğu (sersemliği) olabilir. Aynı sorundan müzdarip biriyim. Çok garip bir şey, çok saçma hareketler yapıyorsun. Genelde uzun süre uyuyanlarda ve kestirdikten sonra ortaya çıkıyor. Bazı insanlar alkollü olduğumu falan düşünüyor maalesef.
Muhtemelen arkadaşın babasına olan da bu. Bazen bende de oluyor. Bir bakıyorum salona gitmişim saçma sapan birşeyler anlatıyorum. Muhtemelen aynısı olmuştur konu sahibine de. Zaten yukarıdaki arkadaş daha detaylı bilgilendirmiş bir problem olmaz.

Geri
Yukarı