AM4 işlemci için fan tavsiyesi

Hayırlı olsun. Üzerindeki ışıklı plakayı söktüm ben pek sevmediğim için görüntüsünü şöyle kullanıyorum.Eki Görüntüle 1216605
Teşekkürler. Ben beğendim açıkçası kasanın içi biraz aydınlandı. Bu arada Gammix D30 güzel ramler ben de kullanıyorum. Oldukça memnunum. Egzoz fanı işlemci fanına çok yakın oldu. Kasanın üstüne mi taksam yoksa yeri ideal mi?

Teşekkürler. Ben beğendim açıkçası kasanın içi biraz aydınlandı. Bu arada Gammix D30 güzel ramler ben de kullanıyorum. Oldukça memnunum. Egzoz fanı işlemci fanına çok yakın oldu. Kasanın üstüne mi taksam yoksa yeri ideal mi?
Bence işlemci fanındaki 2. fanı çıkarın üste falan takın 2. fan gereksiz zaten tek fan ile bile çok güzel soğutuyo.

Teşekkürler. Ben beğendim açıkçası kasanın içi biraz aydınlandı. Bu arada Gammix D30 güzel RAM'ler ben de kullanıyorum. Oldukça memnunum. Egzoz fanı işlemci fanına çok yakın oldu. Kasanın üstüne mi taksam yoksa yeri ideal mi?

Neden T6 Ultra almadın sıcaklık değerlerini de merak ettim o soğutucuyla paylaşırsan sonra sevinirim.

Bence işlemci fanındaki 2. fanı çıkarın üste falan takın 2. fan gereksiz zaten tek fan ile bile çok güzel soğutuyo.
Mantıklı geldi 😂
Neden T6 Ultra almadın sıcaklık değerlerini de merak ettim o soğutucuyla paylaşırsan sonra sevinirim.
Kasam çok büyük ama anakart MicroATX çok daralıyordu boşluk. Ondan vazgeçtim. Değerleri gece bakabilirim. Önerdiğiniz test var mı?

Son düzenleme:
İkinci fanın egzoz fana yakın olması bir şey değiştirmez resimde gördüğüm kadarıyla en az 10 cm var bence böyle kalsın.
Aynen o kadar alan var. Yukarı koysam yine aynı yere koymam gerek. Ön tarafta ısınacak bir ekipman yok zaten.
Cinebench R23 testi yapabilirsin mesela. Hem sıcaklığına hem de puanına bakarsın.
Akşam deneyeyim teşekkür ederim.

Benim de mini ATX hem de RAM'ler büyük G.Skill v versiyon kaça aldın bari.
175 e geldi ama bugün teslimat istedim ondan çok pazarlık yapamadım
Cinebench R23 testi yapabilirsin mesela. Hem sıcaklığına hem de puanına bakarsın.
Test ne kadar zorluyor bilmiyorum ama 20 dakikanın sonunda 6 çekirdek kullanımı da %100 gözüküyordu. Max 62 derece gördü.
175 e geldi ama bugün teslimat istedim ondan çok pazarlık yapamadım

Test ne kadar zorluyor bilmiyorum ama 20 dakikanın sonunda 6 çekirdek kullanımı da %100 gözüküyordu. Max 62 derece gördü.
Üstüne ara vermeden 20 dakikadan fazla da Prime95 testi yaptım. Max 76 derece gördü. Boştayken 40-42 derece arasındaydı. Ölçümlerimi Core Temp uygulaması ile yaptım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı