AM4 sistem için RAM tavsiyesi

Bütçe
2500

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İşlemci
5800x3d
Arkadaşlar selam,

2x16 olmak suretiyle 32 GB RAM alacağım. CL16 3200 mü yoksa CL18 3600'mü emin olamadım. Bütçem 2500'ü geçmeyecek şekilde.
G.Skill'in şöyle bir RAM'i var. İş çıkışı almaya gidebilirim ama aklıma takılan bir soru da CL16 RAM'lerim. CL 18 biraz fazla gibi geldi. Bir fark yaratır mı oyun vs. açısından? Kabul edilebilir bir değer mi? Bir de yeni sıvı soğutucu aldım geldi, Ripjaws engelleyebilir gibi duruyor. Low profile da önerebilirsiniz.

Anakartım ASUS Prime B450M K

Başka RAM önerileriniz varsa açığım bu arada. Teşekkürler.

Sıvı soğutmayı nereye koydunuz ki Ram'ler engel olsun

3200 ile 3600 arasında veya Cl16 ile Cl18 arasında çok ufak farklar oynar en fazla oynayacağı veya performans vereceği rakam 5 FPS'i geçmez

Bana sorarsanız mhz ve cl değerlerinden ziyade İşlemciniz ve Anakartınız için en uyumlu ve en iyi performanslı markayı almalısınız

Farkı hissetmen çok mümkün değil belki olursa 3-5 fps fark eder o da belki. Hangisi ucuzsa al geç direkt.
Ram'lerin uzun ömürlü ve uyumlu olması çok daha önemli

Bana sorarsanız mhz ve cl değerlerinden ziyade İşlemciniz ve Anakartınız için en uyumlu ve en iyi performanslı markayı almalısınız
Uyumlu derken? Önerin var mı? Birkaç oyun testlerinde 15-20 fps'lere varan farklar olduğu gözüküyor. Acaba sallamasyon videolar mı?

Benim sana önerim benim de yeni aldığım ve çok memnun kaldığım bir Ram ama bütçeni biraz aşıyor yine de atayım.

Bende bu Ram'leri forumdan tavsiye alarak aldım. İçinde kullanılan çip Micron marka dünyanın en iyi çiplerinden ve aynı zamanda Amd sistemlerle en uyumlu çalışan bir marka bütçem yetmez diyorsan diğer markalardan bakıp tavsiye verebilirim

Benim sana önerim benim de yeni aldığım ve çok memnun kaldığım bir Ram ama bütçeni biraz aşıyor yine de atayım.
Bunu görmüştüm @William Butcher hocamız çoğu kişiye önermiş fakat bütçeyi zorlayamadım. CL16 3200'den mi devam etsem bilemedim. Ryzen sistemler için 3600'ü tavsiye etmiş çoğu kişi onda da CL değerleri kafama yatmadı.

Ryzen ilk nesil çıktığında sistemi toplamıştım. O dönem çoğu RAM sıkıntılıyken GSkill'ler son derece uyumluydu. İlk başta 1x8 GB 3000 MHz almıştım kırmızı olan seri. Daha sonrasında onu satıp 3200 MHz 2x8 GB siyahlardan aldım son derece de memnunum kaç yıldır da aktif kullanıyorum. Yani linkte attığın modeli rahatlıkla alabilirsin güzel RAM'ler.

O zaman ben yine bakayım. 2500 bütçe altı iyi bir ram var mı diye. Çok araştırmıştım en son forumdan bakıp tavsiye aldım.

Geri
Yukarı