Amacını anlamadığım kız

Triforcce

Hectopat
Daha fazla  
Çalıştığım markete gelen bir kız vardı, bunun 50CC motorunu alacağım bahanesiyle muhabbeti kurup ciddi bir ilişki amacım olduğunu söyledim. Numarasını aldım, 1 hafta yazıştık ama bu sürede mesajlara çok geç cevap veriyordu. Pastahanede çalışıyordu neredeyse her gün motoruyla gelirdi iş yerine ve benimle konuşurken samimi oluyordu. Hoşlandığımı söyledim en başından beri amacımın motoru almak olmadığını dedim onu tanımak istediğimi söyledim bana "yapacak hiçbir şeyim yok maalesef " dedi. Ben daha bir şey yazmadım. Bir gün markete geldi ben yüzüne bile bakmadım yanından geçtim yokmuş gibi davrandım, marketdeki arkadaşlar bana "sana manalı manalı baktı" dediler. 1 hafta sonra yine geldi bu sefer ne haber, nasılsın gibi konuşmalar geçti aramızda. Bana yarın burnundan et aldırma ameliyatı olacağını söyledi. 2 güne ben buna geçmiş olsun amacıyla tekrar yazdım bu sefer yazışmalar normal düzeyde ilerledi geç yazmıyordu hastanede olduğu için yapacak bir şeyi yoktu diye düşündüm ilk başta. Birkaç gün konuşunca beni neden reddettiğini sordum bana o dönem ayrılık aşamasında olduğunu söyledi beni yara bandı gibi kullanmak istemediğini, o yüzden mesajlara pek cevap veresi olmadığını anlattı. Onun bana ilk sorusu "konuşmayı bıraktıkdan sonra markete geldim neden dönüp yüzüme bile bakmadın" oldu. Kendimce nedenimi söyledim en nihayetinde bir gece 3 5 saat konuştuk ben sordum o sordu kafamdaki soru işaretlerini giderdi bir yerde, bana onunda bana karşı hisleri var düşüncesini kabul ettirdi bir yerde. İlk konuştuğumuz zaman düşündüğüm her şeyin tam tersi olduğunu söyledi, mağazadakiler anlasın diye benimle konuştuğunu fark ettirmeye çalıştığını, bana çok cevap vermek istemiş ama yanlış bir şey yapıp bana kapılır diye kendini tuttuğunu, bu yüzden sohbeti arşivledim dedi her ne demekse artık. O gecenin sabahında konuşurken tekrar geç cevap vermeye başladı bende neden çevrimiçi olup geç yazıyorsun diye sitem ettim" ben şu anda konuşmak istemiyorum ne olur beni yanlış anlama" dedi bana, tamam dedim. Daha da konuşmadık ama dün ailesiyle tekrar markete geldi yüzündeki şişler inmişti ben dışarıda manavı yapıyordum ona baktım dönüp bakmadı bile bana. Bir gecede 24 saat geçmeden ne olmuş olabilir ki bambaşka bir tavır takiniyor, anlamak çok zor cidden.

Vakit kaybı zaman kaybetme bu kızla.

İlk çok taktım beni yedek olarak mı gördü diye sonra umurumda olmadı takmıyorum artık, ben onun yerinde olsam bana bu şekilde duygularını açıklayan birine karşı bir şey hissetmesem bile çalıştığı yere gitmem yani 1 paket sigara için yandaki dükkana girerim.

Biliyorum belki kimsenin umurunda değil ama tekrar geldi ve ben tekrar konuştum mesajlaştım bu sefer her şey çok güzel gitti sevgili olduk birbirimize aşkım dedik, sevgilim dedik, hayatımızın aşkı dedik, ruh ikiziyiz dedik, o kendi hayatını anlattı dertlerini anlattı, ailesi ile sıkıntılarını anlatti ben dinledim. Anlattıkları benim bu aşka olan cesaretimi zerre etkilemedi ben aşık olmuştum bir kere. Anlatma sırası bendeydi, artık her şeyi bilsin istedim aramızda soru işareti kalmasın istedim. Anlattım ailemi, dertlerimi, babamla olan sorunlarımı küçüklüğümü ve yaşadığım zorlukları bir güzel dinledi oda, ama beni pürdikkat dinlediği son konuşmamız olacağını bilsem anlatmazdım. Korktu, biz beraber olamayız dedi anlattıkların ve aileni kafama çok taktım dedi, hayatım boyunca hep huzursuz ortamdan kaçmak istedim, bile bile kendimi bunun ortasına atamam dedi. Bana seni seviyorum dedi seni hayatımda istiyorum dedi ama ciddi düşünemem dedi. O gün ilk defa yazdığına cevap vermedim, tüm çabalarıma rağmen ondan bana arkadaş kalalım teklifi geldi...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı