Amaçsızım

Kız arkadaşa dayanması riskli ve saçma olur. Eninde sonunda gider herkes çünkü. Tek gecelik ilişkilere yönelmesi daha mantıklı olur.
Ama yuh artık! :eek:

Ahlak çerçevesinde konuşursak iyi olur.

Tek gecelik bir ilişkinin sizi bir amaca sevk edeceğini gerçekten düşündünüz mü? Arkadaşa sanırım +18 bir iş bulmaya çalışıyorsunuz. Kız arkadaştan kastınız sadece cinsel isteklerinizi karşılamaksa bu kadınları bir mal yerine koyduğunuzu gösterir.
Yazan arkadaş çok yanlış gelmiş. Ne zannediyorsa konuyu...

Ahlaksız bir şey dediğimi düşünmüyorum. Bu kızlara özel de değil. Amacını kaybetmiş birinin insanları dayanak olarak düşünmesi onu mahveder. Özellikle duygusal ilişki olunca. Psikoloji okuyorum arkadaşım. Gerçek bu.

Ahlaksız bir şey dediğimi düşünmüyorum. Bu kızlara özel de değil. Amacını kaybetmiş birinin insanları dayanak olarak düşünmesi onu mahveder. Özellikle duygusal ilişki olunca. Psikoloji okuyorum arkadaşım. Gerçek bu.
Gerçek nefsine hakim olmakta. Biz adamı kurtarmaya çalışıyoruz sen iyice dünyevi zevkler içinde boğmaya çalışıyorsun.

Söylediğim şey tek gecelik ilişkiye yönel değil. Kız arkadaşı olması yerine tek gecelik ilişkilere yönelmesi daha mantıklı olur dedim. İnsanlar giderler arkadaşım. Hepsi, her zaman giderler. Zaten depresyonda olan birinin insanlara bağlanması doğru olmaz.

@Barışçıl Acaba merak ettim de en sevdiğiniz şey nedir ?
Elektroniği, elektiriği, siyaseti ve ekonomiyi severim. :) Çalışmayı da sevemiyorum bir türlü. :(

Çok fazla mesaj vardı yazan oldu mu bilmiyorum hepsini okuyamadım. Ama ilk sayfalardan anladığım kadarı ile inancın da yok idealin de. Eğer inançlı biri olamam diyorsan idealli biri olmalısın. Bu tavsiyeyi birisi verdi mi bilmiyorum ama yoksa bir kız arkadaş edinebilirsin. Bu sana bir anda çok fazla ideal getirebilir. Yani mutlaka hoşlandığın birisi vardır herhalde. Madem mutsuzsun, hep aklımı kurcalayan şeyleri araştır. Ben sıkılınca bilmediğim aklıma hem eskiden hemde şimdiki zamanlarda takılan şeyleri araştırırım. Bu beni mutlu eder. Bence denemeye değer :)

Vücut geliştirmek iyi bir ideal olabilir. Fiziksel bakım kendinizi iyi hissettirecek, özgüven kazandıracak. En basit ideal örneklerinden biri :)

Hocam sevdiklerim beni sevmedi ki. Hep kaçtılar ilişkiden. Hoşlandıklarım benden hoşlanmadı.

Söylediğim şey tek gecelik ilişkiye yönel değil. Kız arkadaşı olması yerine tek gecelik ilişkilere yönelmesi daha mantıklı olur dedim. İnsanlar giderler arkadaşım. Hepsi, her zaman giderler. Zaten depresyonda olan birinin insanlara bağlanması doğru olmaz.

O yönde de şansım yaver gitmiyor ki. :)

Tek gecelik ilişkiler insanın ruhunu köreltir, insanı kötü işlere sevk eder, ayrıca bir süre sonra vicdan azabı da çektirir. Bunun yerine derdini anlatabileceği bir kız arkadaş olabilir dedim siz çıktınız insandan dayanak olmaz dediniz. Tek gecelik ilişkilerle hem fiziksel hem de ruhsal anlamda çöküşe geçer onun bu sıkıntısını almaz. Bu sözümü yanlış anlamayın ama sonra niye tecavüz artıyor deniliyor. Çok kişiyle çok ilişki yaşayanlar farklı şeyler istemeye başlar ve kişinin kötü halini iyice batırır, mahveder. Yani sunduğunuz çözüm, çözüm değil. Kötü yola ilk adımdır, kötü yola sevk etmektir.

Kısaca kız arkadaş daha mantıklıdır tekli takılan gecelerden.

Tek gecelik ilişkiler insanın ruhunu köreltir, insanı kötü işlere sevk eder, ayrıca bir süre sonra vicdan azabı da çektirir. Bunun yerine derdini anlatabileceği bir kız arkadaş olabilir dedim siz çıktınız insandan dayanak olmaz dediniz. Tek gecelik ilişkilerle hem fiziksel hem de ruhsal anlamda çöküşe geçer onun bu sıkıntısını almaz. Bu sözümü yanlış anlamayın ama sonra niye tecavüz artıyor deniliyor. Çok kişiyle çok ilişki yaşayanlar farklı şeyler istemeye başlar ve kişinin kötü halini iyice batırır, mahveder. Yani sunduğunuz çözüm, çözüm değil. Kötü yola ilk adımdır, kötü yola sevk etmektir.

Sizin cevabınızı kabul ederim doğrudur dediğiniz. Ben insanlara güvenmekten daha iyidir dedim. Çözümü önermedim. Güven konusunda çok olay yaşayınca gereksiz buluyorum insanlarla duygusal ilişkileri. Ama tek gecelik ilişkilerin de körelttiği doğru.

Sizin cevabınızı kabul ederim doğrudur dediğiniz. Ben insanlara güvenmekten daha iyidir dedim. Çözümü önermedim. Güven konusunda çok olay yaşayınca gereksiz buluyorum insanlarla duygusal ilişkileri. Ama tek gecelik ilişkilerin de körelttiği doğru.
Sanırım yaşadığınız kötü olaylar var. Bana da böyle bir durumunuz varsa anlayıp saygı göstermek düşer.

İnançsız yoktur modern görüşlü insanlar vardır bunlara da inançsız-münafık diyorlar yobazlar. Anlayan anladı zaten daha ne kendini yoruyorsun.
Münafık dediğimiz yok kimseye. Yobaz diyorsun sana göre her "Müslümanım" diyen yobaz o zaman? Biz kimseye bu konuda inançsızlığından ötürü kötü bir şey demedik. Kendi kendine sorun çıkartıyorsun. İçimizde zaten kötü niyet olsa inançsızım diyen @Barışçıl adlı kardeşimizin sorununu çözmek için uğraşmayız. Bize ne deriz yolumuza devam ederiz.
@Barışçıl Kardeşim kusura bakma konunu kirlettik laf anlatalım diye. Umarım her şeyin yoluna girer. Allah yardımcın olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı