Amaçsızım

O zaman eriyip gideceksin.

Yani sorarlar adama; Madem durumu beğenmiyordun, sen ne yaptım?

Bak bu cidden işe yarar.

Hocam eleştiriyorum fakat tek başıma birşeyler yapamıyorun. Bu dünyada herkes oyalanıyor fakat ben herşeyi biraz deneyip elini eteğini çeken biriyim. Oturup programlama öğreneyim diyorum, yok arkadaş sıkılıyorum bunalıyorum. Bu sebepten hiçbirşey yapamıyorum. Sıkamıyorum kendimi.

İnancın yok. O zaman sıkıntı. Bir şeylere inanmak insanı bu durumdan kurtaran ana etken. Hem zaten insan bir inanca bağlı olmaya eğilimlidir. Bir hocamız demişti "Anadolu lisesinde abdest almayı bilmeyen çocuklarla namaz kılınacak çocukların tüm sıkıntıları gitmişti." Her neyse.

@Barışçıl Daha 7-8 ay öncesine kadar bende senin gibi çok takardım kafaya böyle durumları ve sonunda takmamayı öğrendim. Kendi hayatını yaşa bırak kimse senin umurunda olmasın. Ayrıca kendine şu soruyu da sor "Neden böyleyim?" gerçekten çok işe yarıyor şu an 22 yaşındayım. Bu arada inancım yok diyorsun gel seni müslüman yapalım "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü." zamanla dilin söyledikçe beyninde inanmaya başlar. Sen yeter ki her gün kelime-i şehadet getir. Son olarak psikolojin çok kötü durumdaysa ve sağlığın yerinde ise gir bir lokantaya garsonluk yap çok iyi gelir sana. Orada yeni arkadaşlar edinir bir amacın olur. Bende girmeyi düşünüyorum 2 gündür arıyorum öyle bir yer hemde hasta olmama rağmen kronik bir rahatsızlığım var.

@Barışçıl Daha 7-8 ay öncesine kadar bende senin gibi çok takardım kafaya böyle durumları ve sonunda takmamayı öğrendim. Kendi hayatını yaşa bırak kimse senin umurunda olmasın. Ayrıca kendine şu soruyu da sor "Neden böyleyim?" gerçekten çok işe yarıyor şu an 22 yaşındayım. Bu arada inancım yok diyorsun gel seni müslüman yapalım "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü." zamanla dilin söyledikçe beyninde inanmaya başlar. Sen yeter ki her gün kelime-i şehadet getir. Son olarak psikolojin çok kötü durumdaysa ve sağlığın yerinde ise gir bir lokantaya garsonluk yap çok iyi gelir sana. Orada yeni arkadaşlar edinir bir amacın olur. Bende girmeyi düşünüyorum 2 gündür arıyorum öyle bir yer hemde hasta olmama rağmen kronik bir rahatsızlığım var.
Bu kadar yüklenmeyin. Moderatörler kızmasın. Konunun amacından da sapmayın. :D

Dediğim gibi;

İnanç sadece din değildir. İdealler isteklerde bir inançtır.

@ProfTech geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı