Amazon alışveriş deneyimim

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Bu ayın 5'inde Amazon üzerinden bir klavye satın aldım. Klavyeyi çok beğenmiştim ama yurt dışı üründü neyse dedim alayım beklerim. Elime 2 gün önce ulaştı ve video kaydı açarak klavyeyi açtım. Görünürde bir şey yoktu fakat sağ Shift tuşu basılı kalıyor, enter tusunun Switch'i bozuk ve Tab tuşundan aşırı yay sesi çıkıyordu. Amazon sitesi üstünden müşteri hizmetlerine bağlanıp durumumu anlattım onlarda başta iade etmek ister misiniz çünkü biz satmadigimiz için garanti vesaire veremeyiz dediler bende tamam öyleyse iade talebi açalım ama benim bölgemde DHL kargo firması yok bana Aras Kargo getirdi nasıl iade edeceğim diye sordum ve konu orada kesildi. 5 dakika falan mesaj gelmedi sonrasında ise gelen yanıt o kadar hoşuma gitti ki anlatamam. Gelen yanıt şöyleydi: Rafet bey sizin probleminizi anladım ve üst yöneticiyle görüştüm ve dediler ki ürünün iadesini kabul edin, klavye ise hediyemiz olsun 1 gün geçmeden de iade parası hesabıma gelmişti. Bilmiyorum ne alaka ama anlatasım geldi uzun lafın kısası Amazon adamdır.

Bu ayın 5'inde Amazon üzerinden bir klavye satın aldım. Klavyeyi çok beğenmiştim ama yurt dışı üründü neyse dedim alayım beklerim. Elime 2 gün önce ulaştı ve video kaydı açarak klavyeyi açtım. Görünürde bir şey yoktu fakat sağ Shift tuşu basılı kalıyor, enter tusunun Switch'i bozuk ve Tab tuşundan aşırı yay sesi çıkıyordu. Amazon sitesi üstünden müşteri hizmetlerine bağlanıp durumumu anlattım onlarda başta iade etmek ister misiniz çünkü biz satmadigimiz için garanti vesaire veremeyiz dediler bende tamam öyleyse iade talebi açalım ama benim bölgemde DHL kargo firması yok bana Aras Kargo getirdi nasıl iade edeceğim diye sordum ve konu orada kesildi. 5 dakika falan mesaj gelmedi sonrasında ise gelen yanıt o kadar hoşuma gitti ki anlatamam. Gelen yanıt şöyleydi: Rafet bey sizin probleminizi anladım ve üst yöneticiyle görüştüm ve dediler ki ürünün iadesini kabul edin, klavye ise hediyemiz olsun 1 gün geçmeden de iade parası hesabıma gelmişti. Bilmiyorum ne alaka ama anlatasım geldi uzun lafın kısası Amazon adamdır.
Reis hangi klavyeyi aldın? Bende sipariş verdim bugün amazondan bir tane klavye yurt dışından sıkıntı yaşamayayım

Dostum aynı durumu bugün yaşadım, bende aslında anlatmak istemiştim ama insanlar suistimal etmesin diye anlatmak istemedim. Detay vermeyeceğim ama gerçekten müthiş bir şekilde beni memnun ayırdılar. 200'ü geçik Amazon siparişim vardır, ona binayen birsürü de müşteri temsilcisi görüşmem vardır. Beni hiç memnuniyetsiz bırakmadılar ve bugün bende buna yakın bir olay yaşadım. AMAZON her zaman açık ara en iyisidir..

Beni de 45 gün bekletsinler. Satıcısı Amazon Almanya'ydı. Türkiyeden arayınca biz buradan müdahele edemeyiz diyorlar. Almanyayı arayınca buranın siparişi değil diyorlardı.

Reis hangi klavyeyi aldın? Bende sipariş verdim bugün Amazon'dan bir tane klavye yurt dışından sıkıntı yaşamayayım.

Bu klavyeyi aldım fiyatta ortalama 70 80 TL ucuzlama olmuş.

@rafetsunal bu olay bizim burada nasıl istismar edilmedi acaba?

Bilmiyorum bence yurt dışı firması olduğu için olabilir Hepsiburada falan olsa ohoo. Adamlar ben okuldayken kargomu habersizce birisine bırakmışlar, bıraktıkları kişiye soruyorum kargo geldimi yok diyor kuryeyi arıyorum o adama bıraktık diyor e benim kargo kimde :D en azından 30 TL falan dı.

@rafetsunal bu olay bizim burada nasıl istismar edilmedi acaba?

Şimdi tekrar okudum da ne demek istediğini anladım. Aslında konuyu açmadan önce öyle suçlanırım diye korkmuştum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı