Newegg alışveriş deneyimim

Değmez yani genel olarak...
Artık Newegg’den veya Amazon JP’den ekran kartı alınmaz. %50 vergiye tabi AB dışı ülkeler. Avrupa’dan bile alsanız gümrükte ek masrafı size yükleme ihtimalleri var ki Donanımhaber’de yazdıklarına göre ek vergiyi de sizden istiyorlarmış. Yurt dışından 150 euro üstü ürün alma devri bitti bence. Yani riske girmek isteyen alsın tabii de vergi dahil 10 bin TL’lik karta fazladan çıkabilecek vergiye hazırlıklı olun. Önceden de zaman zaman fazla çıkartıyordu gümrükçüler ama Amazon bize yansıtmıyordu.
Aslında deneme olarak bir alışveriş yapmayı düşünüyorum ama ekran kartı gibi maliyetli şeylerde sıkıntıda çıkmasını istemiyorum. Bir kulaklık vb çevre birimi alacağım bakalım ek vergi çıkacak mı yoksa ödeme ekranındaki fiyat mı çıkacak.

Son düzenleme:
Artık Newegg'den veya Amazon Jp'den ekran kartı alınmaz. %50 vergiye tabii ab dışı ülkeler. Avrupa'dan bile alsanız gümrükte ek masrafı size yükleme ihtimalleri var ki donanımhaber'de yazdıklarına göre ek vergiyi de sizden istiyorlarmış. Yurt dışından 150 euro üstü ürün alma devri bitti bence. Yani riske girmek isteyen alsın tabii de vergi dahil 10 bin TL'lik karta fazladan çıkabilecek vergiye hazırlıklı olun. Önceden de zaman zaman fazla çıkartıyordu gümrükçüler ama Amazon bize yansıtmıyordu.

Artık yurt dışından bir şey almayı falan bırak, Almanya'dan ahbabımız el kadar bir kutu içinde çikolata şekerleme gönderdi, kapıda teslim alırken 91 TL gümrük vergisi ödedim, yazık diyorum başka da bir şey demiyorum...

Arkadaşlar tam da Newegg'ten alışveriş yapacaktım. 2 tane anakart alacağız arkadaşım ile. Vergiyi konu sahibi arkadaşın dediği gibi peşin alıyorlar. Onun dışında kesin vergi çıkacak mı?

Geri
Yukarı