Amazon Almanya alışverişinde "3D secure" kapatılmalı mı?

atakan öniz

Kilopat
Daha fazla  
Yakında eğer ki stok yakalayabilirsem Xbox Series X ya da PlayStation5 almak istiyorum. Amazon.de üzerinden ilk alışverişim olacak.
Kredi kartı olarak "İş Bankası Maximum" kullanıyorum. Kartım internet ve yurt dışı alışverişlerine açık, fakat birkaç kişi "3D secure" özelliğinin kapatılmasını söylüyor.
Bunun doğruluğu, gerekliliği nedir? Ve nasıl yapılır?
Bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki ürünü hızlıca çekmek için söylemişlerdir. Telefona mesaj gelmesi, sizin o mesajı girip onaylamanız esnasında ürün bitebilir. İhtimal dahilinde.

Bankadan bankaya değişiyor ancak genel olarak 3 ana kural var. Bazı bankalarda 3D Secure zorunlu, siz isteseniz de kapatamazsınız. Bazı bankalarda belli bir tutarın üzerinde (örnek olarak 1000 TL) zorunlu. Bazı bankalarda ise 3D Secure zorunlu değil, standart ödeme yöntemi kullanılabilir. Bunu öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak görüşün ve zorunlu olup olmadığı bilgisini alın.

Bana kalsa imkanınız varsa da kapatmayın. Oldukça önemli bir güvenlik yöntemi olduğunu düşünüyorum.

Bankadan bankaya değişiyor ancak genel olarak 3 ana kural var. Bazı bankalarda 3D secure zorunlu, siz isteseniz de kapatamazsınız. Bazı bankalarda belli bir tutarın üzerinde (örnek olarak 1000 tl) zorunlu. Bazı bankalarda ise 3D secure zorunlu değil, standart ödeme yöntemi kullanılabilir. Bunu öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak görüşün ve zorunlu olup olmadığı bilgisini alın.

Bana kalsa imkanınız varsa da kapatmayın. Oldukça önemli bir güvenlik yöntemi olduğunu düşünüyorum.

Evet, bence de çok önemli bir güvenlik sistemi.
İş bankasın da zorunlu değil diye biliyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı