Amazon TR 3D Secure çalışmıyor

ProfTech

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Amazon TR'den Ryzen 2200G siparis verdim. 669 TL tutarinda fakat herhangi bir kod gelmedi direk hesaptan cekti parayi. Kisacasi bu olay Amazon'un ne kadar guvensiz oldugunu gosterir. Birisi sizin kredi kartinizin resmini falan cekse direk alisveris yapiyor hem de onay kodu falan gelmiyor. Sadece cekildi yaziyor.

Bakalim kargo gelecek mi? Kendimi sizler icin kobay olarak kullandim. Hehehehehehehehehe. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
3D Secure sizi değil, satıcıyı koruyan bir sistemdir.

Kredi kartınız çalındıktan sonra her türlü para çekmenin yolu bulunur. Zamanla düzelecektir böyle sorunlar.

3D Secure sizi değil, satıcıyı koruyan bir sistemdir.

Kredi kartınız çalındıktan sonra her türlü para çekmenin yolu bulunur. Zamanla düzelecektir böyle sorunlar.
Sorun su. Hepsiburada'dan alisveris yaparken D-Market onay kodu geliyordu. Ama Amazon'dan alisveris yapildiginda onay kodu gelmeden hesaptan direk cekiyor. Mesela sizin kredi kartinizin on yuzunde ki bilgileri bilsem cok rahat alisverisimi yaparim. Sadece sizin telefona xxx tutarinda odeme gerceklesti diye uyari veriyor. Cok rezalet bir durum. :D

Sorun su. Hepsiburada'dan alisveris yaparken D-Market onay kodu geliyordu. Ama Amazon'dan alisveris yapildiginda onay kodu gelmeden hesaptan direk cekiyor. Mesela sizin kredi kartinizin on yuzunde ki bilgileri bilsem cok rahat alisverisimi yaparim. Sadece sizin telefona xxx tutarinda odeme gerceklesti diye uyari veriyor. Cok rezalet bir durum. :D

Tamam işte, 3D Secure sistemi bu. Bu tüketiciyi koruyan bir sistem değil, bunu anlatmaya çalışıyorum.

Amazon bende de sorunlu sipariş verdim bir ürün için hesabımı kilitlediler hesap özeti falan filan cart curt şeyler isteyip taa ABD' ye ait bir faks numarası verip fakslamamı istediler garip öyle bir şey yok diyorum kırtasiyeye gidin halledin diyor oldu. İptal ettim mevcbur geri açtılar.
TR sitesi tuhaf biraz.

Tamam işte, 3D Secure sistemi bu. Bu tüketiciyi koruyan bir sistem değil, bunu anlatmaya çalışıyorum.
Evet dogrudur. Ama yine de sen o kodu yazmazsan odeme gerceklesmiyor. Bence her iki tarafi da koruyor.
Amazon bende de sorunlu sipariş verdim bir ürün için hesabımı kilitlediler hesap özeti falan filan cart curt şeyler isteyip taa ABD' ye ait bir faks numarası verip fakslamamı istediler garip öyle bir şey yok diyorum kırtasiyeye gidin halledin diyor oldu. İptal ettim mevcbur geri açtılar.
TR sitesi tuhaf biraz.
Valla bu son siparisim oradan. Bir daha alisveris yapmayacagim. :D Amazon TR rezalet. :D

Evet dogrudur. Ama yine de sen o kodu yazmazsan odeme gerceklesmiyor. Bence her iki tarafi da koruyor.
Kredi kartınız çalındıktan sonra içinden para almak çocuk oyuncağı zaten. Bunu size anlatmaya çalışıyorum. Hırsız o siteden alışveriş yapamaz ama gider başka bir yerden yapar.

Bu sistemler kullanımı zorunlu olur ve yaygınlaşırsa işe yarar.

Kredi kartınız çalındıktan sonra içinden para almak çocuk oyuncağı zaten. Bunu size anlatmaya çalışıyorum. Hırsız o siteden alışveriş yapamaz ama gider başka bir yerden yapar.

Bu sistemler kullanımı zorunlu olur ve yaygınlaşırsa işe yarar.
Evet calinirsa oyle. Gerci calinmasina bile gerek yok. Ogretmenim anlatmisti arkadasi gidip kontor atiyor telefona. Kredi ile odeme yapiyor subeden. Karti kopyalayip icini bosaltiyorlar. 2-3 yil dava falan oluyor ondan sonra parasini geri alabilmis. Ama cok ugrasmis.

Offf bu konuyu görmek zorunda mıydım... 1 hafta önce 713 TL vermiştim. Bende Amazondan aldım sorunsuz kullanıyorum şuan 2200g.
Kac gün de geldi kargo? Ben de az daha alacaktim ama rahibin(Ajanin) birakilmasini bekledim. Hehehehe. :D
Olay dolarin köpüğünü aldi sadece. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı