Çözüldü Amazon Amerika'dan alışveriş nasıl yapılır ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rulingthehun

Hectopat
Yer
Eskişehir/Magusa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Desktop
RTX 4070 & i7-12700F
Macbook Pro 2023
M2 Pro 12 CPU - 19 GPU
Monster Tulpar T7 V18.2.1
RTX 2070 - i9 9900k
Meslek
Öğrenci
IMG_20191121_141455.JPG

Turkiye'de henüz satışı olmayan bir ürünü Amazon Amerika'dan almayı düşünüyorum. İlk defa Amazon'dan ve yabancı bir ükleden alışveriş yapacağım. Bu ürünü satın aldığımda belirtilen kargo ücretini ve ürünün ücretini ödemem yeterli oluyor mu ? Yani bunu ödedikten sonra herhangi birşeyle uğraşmam gerekiyor mu ? Satın aldıktan sonra Türkiye'den normal bir ürün almış gibi sadece kargoyu teslim almam mı gerekiyor yoksa gümrük, yolculuk vs de herhangi bir sorun çıktığı oluyor mu Amazon'dan alınan ürünlerde ? Gümrük vergisi vs Türkiye'ye gelişindeki bütün ücretler bu kargo ücretinin içinde mi yoksa ürün geldiğinde benden ayrı bir ücret istenir mi ? $23 kargoyla $53 kargo arasındaki tek fark erken teslim etmesi mi ? Çok soru sordum ilk defa bu şekilde alışveriş yapacağım için tedirginim, bu konular hakkında bilgisi olan birisi cevaplayabilirse sevirim. Acil yardım lazım şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm
Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi gümrük vergisini, kargosunu ve ürün ücretini hepsini birlikte Amazon'a ödüyorsun gümrük vs. derdin olmuyor. Ayrıca normal kargoyla alsan dahi hızlı gelebiliyor. Mesela geçen sene Black Friday'de ürün aldım Pazar gecesi kargoya verildi yazısı geldi, o haftanın Cuma günü ürün elimdeydi. Ama illa 5 günde gelecek diye bir şey yok, belirttiği tarihlerde de gelebilir.
Sizden Gümrük vergisi, Kargo bedeli alınıyor, Siz sadece ödemeyi yapıyorsunuz ve en geç 10 Gün içerisinde ürün elinize ulaşıyor. Kargo fiyat farkı hızlı gelmesi, Uygun fiyatlı olanı yapabilirsiniz.

Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi gümrük vergisini, kargosunu ve ürün ücretini hepsini birlikte Amazon'a ödüyorsun gümrük vs. derdin olmuyor. Ayrıca normal kargoyla alsan dahi hızlı gelebiliyor. Mesela geçen sene Black Friday'de ürün aldım Pazar gecesi kargoya verildi yazısı geldi, o haftanın Cuma günü ürün elimdeydi. Ama illa 5 günde gelecek diye bir şey yok, belirttiği tarihlerde de gelebilir.

Çözüm

Dostum Merhaba, bende aynı laptoptan almayı düşünüyorum, teslim alıp kullanma fırsatın oldu mu nasıl sorunsuz geldi mi ? Ürünü alanların %10'u 1 yıldız vermiş ve bu yorumları incelediğimde ürünün defolu gönderildiği gözüküyor. Sizinkinde bir sorun çıktı mı?

Arkadaşlar, benim Amerika'daki arkadaşım Amazon USA'den, kendi hesabından benim için bir şey aldı. Türkiye'ye gelecek yani kargo. TC kimlik ve adresi falan verdim. Ama o kendi hesabı üzerinden aldığı için onun telefon numarası gözüküyor ve onun mailine geliyor her şey. Acaba gümrükten falan geçerken ya da burada bir sıkıntı olursa bana ulaşabilecekler mi? Adres var ama tel no arkadaşın, o da Amerika'da. Hiç sıkıntı yaşayan var mı kargoyla ilgili?

Ürün kırık geldi diyelim aldığımız laptop napacağız? Çöpe mi gitmiş olucak ürün? İade de sıkıntı yaratırlar mı hangi kargo ile geri göndereceğiz?

Sizden Gümrük vergisi, Kargo bedeli alınıyor, Siz sadece ödemeyi yapıyorsunuz ve en geç 10 Gün içerisinde ürün elinize ulaşıyor. Kargo fiyat farkı hızlı gelmesi, Uygun fiyatlı olanı yapabilirsiniz.

ÖTV de dahil oluyor mu?
ÖTV de dahil oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı