Amazon artık Türkiye'ye ürün göndermiyor

Sonunda bunun da sonu geldi yazık.
Belki de aranızda en eskiden beri alışveriş yapanlardan biriyimdir Amazon'dan.
Artan suistimalde genelde tüketiciyi banlar Amazon, ama artık Türkler kabak tadı vermiş olabilir.
Vergi sınırlarının 150 euroya düşmesi ve gümrük mevzuları da çok büyük etken.

Şimdi baktım ilk alışverişim 2005 yılında EBay'den USA'den bir Canon SD1000 (refurbished), hediye kutusunda fiyonklarla falan gelmişti Türkiye'den ya çok ucuza gelmişti ya da henüz satışı bile yoktu tam hatırlamıyorum. (gümrükten gift olarak geçsin diye hediye paketi yaparlardı bazı satıcılar.

Sonra Amazon öne geçti, çok alışveriş yaptım Pek çok sitesinden sadece Amazon satışlı ürünleri ama hiçbirinde sorun yaşamadım, yıllardır bir kere suistimal etmedim, çünkü bigün gerçekten bir sorun yaşarsam Amazon'un verdiği güvenin ne kadar büyük oldugunu hep bildim.

Ama insasnımız geçici hevesler için uzun vadede ulaşabileceği yüksek hayat standardı ve güzelliklerden vazgeciyor her şeyde oldugu gibi kurnazlık yaptıgını sanıyor ama sonucu şimdiki durum işte.

Yazık sadece yazık.

Şu an amazon.com.tr yurt dışı ürünler çok kısıtlı, dışarıdaki Amazon'lardan gelen ürünler de çok kısıtlı.

Eskiden TR'den alışveriş yapar gibi tüm Amazon'lardan keepa gibi ciddi fiyat filtreleme botları ile sürekli alışveriş yapardık, şu an hayal yurt dışında bir akrabanız falan yoksa.

Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı