Amazon Almanya ürün göndermiyor mu?

MrMarshmello

Decapat
Yakın zamandan Xbox Series S bakmaya başladığımda herkes Almanya'dan alıyordu. Ben de Almanya'dan Xbox Series S baktığımda hiçbir ilan Türkiye'ye gönderilmiyor. Bu bir hata da bana mı denk geldi? Yoksa gerçekten gönderilemiyor mu? Fotoğraflar ektedir.

Dosya Ekleri

• 20220727_145051.jpg
    20220727_145051.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 77
  • 20220727_145023.jpg
    20220727_145023.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamandan Xbox Series S bakmaya başladığımda herkes Almanya'dan alıyordu. Ben de Almanya'dan Xbox Series S baktığımda hiçbir ilan Türkiye'ye gönderilmiyor. Bu bir hata da bana mı denk geldi? Yoksa gerçekten gönderilemiyor mu? Fotoğraflar ektedir.
Merhaba,
Belki bulunduğunuz bölge ile alakalı bir durum olabilir. Ben yakın zamanda PS5 ve R5 işlemci satın aldım ve PS5 dün elime ulaştı işlemcide yolda gözüküyor. Konum değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz yada müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Ürünü sepete attıktan sonra müşteri hizmetleri ile temasa geçmeyi deneyebilirsiniz. Bir açıklama sunarlar mutlaka.

Peki arasam Almanya müşteri hizmetleri ile mi iletişime geçeceğim?

Merhaba,
Belki bulunduğunuz bölge ile alakalı bir durum olabilir. Ben yakın zamanda PS5 ve R5 işlemci satın aldım ve PS5 dün elime ulaştı işlemcide yolda gözüküyor. Konum değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Arasam Almanya müşteri hizmetleri mi cevap verecek?

Merhaba,
Belki bulunduğunuz bölge ile alakalı bir durum olabilir. Ben yakın zamanda PS5 ve R5 işlemci satın aldım ve PS5 dün elime ulaştı işlemcide yolda gözüküyor. Konum değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Başka gönderebileceğim konum yok direkt Türkiye seçiyorum onda da aynısını söylüyor.

Peki arasam Almanya müşteri hizmetleri ile mi iletişime geçeceğim?

Arasam Almanya müşteri hizmetleri mi cevap verecek?

Başka gönderebileceğim konum yok direkt Türkiye seçiyorum onda da aynısını söylüyor.
Aramana gerek yok orada canlı destek web bölümü var chat şeklinde yazışarak çözüm bulabilirsin.
NOT: Satıcıya soru sor kısmını tıkladığında da seni direk amazon müşteri destek birimine aktaracak oradan dediğim web kısmını seçersen yazışarak destek alabilirsin.

Aramana gerek yok orada canlı destek web bölümü var chat şeklinde yazışarak çözüm bulabilirsin.
Not: Satıcıya soru sor kısmını tıkladığında da seni direk Amazon müşteri destek birimine aktaracak oradan dediğim web kısmını seçersen yazışarak destek alabilirsin.

Teşekkür ederim bir de bu vergi konusunu anlatabilir misiniz?

Teşekkür ederim bir de bu vergi konusunu anlatabilir misiniz?
Aldığınız üründe hali hazırda "İthalat ücreti depozitosu" seçeneği çıkıyor ve ekstra fiyat geliyorsa o sizin ödediğiniz vergi oluyor ve onu ödeyerek gümrüğe takılmadan diek ürün tarafınıza geliyor. Ama satıcı o seçeneği ilan sayfasına eklemediyse gümrükte ürüne çıkan vergi size mahsup ediliyor vergi dairesi ya da internet'ten ödeyebiliyorsunuz. PTT kargo ile geliyorsa bildiğim kadarıyla kargo teslim esnasında da ödeyebiliyorsunuz vergiyi

Aldığınız üründe halihazırda "ithalat ücreti depozitosu" seçeneği çıkıyor ve ekstra fiyat geliyorsa o sizin ödediğiniz vergi oluyor ve onu ödeyerek gümrüğe takılmadan diek ürün tarafınıza geliyor. Ama satıcı o seçeneği ilan sayfasına eklemediyse gümrükte ürüne çıkan vergi size mahsup ediliyor vergi dairesi ya da Internet'ten ödeyebiliyorsunuz. PTT Kargo ile geliyorsa bildiğim kadarıyla kargo teslim esnasında da ödeyebiliyorsunuz vergiyi.

Bazı yerlerde otomatik olarak Amazon sizden alır yazıyordu yine sorayım dedim teşekkür ederim.

Bazı yerlerde otomatik olarak Amazon sizden alır yazıyordu yine sorayım dedim teşekkür ederim.
Bahsettiğim "İthalat ücreti depozitosu" o dediğiniz amazon sizden alır kısmı işte. Sepet onay ekranında çıkıyorsa vergiyi ödemiş olursunuz. Çıkmazsa diğer bahsettiğim adımlar devreye giriyor. Rica ederim sorununuz çözüldüyse yazımın altında bulunan rapor kısmını tıklayarak çözüldü seçeneğini seçebilirseniz diğer kullanıcıların zaman kazanmasına yardımcı olursunuz. İyi günler.

150 avro üzeri şeyler gümrüğe takiliyor mayıs'tan beri. Almanya'da getirenler kendi getiriyor ya da akrabasını getirtiyor olabilir. 150 avro üstü ürün getirecekseniz kargosu vs dahil, gümrük müşavirliğine yüksek ücretler ödeyebilirsiniz 1500 2000 TL gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı