Amazon artık Türkiye'ye ürün göndermiyor

Sebebi o değil :D Türk üyeler kötüye kullanımı çok yapıyor. Normalde amazon bir sorun yaşarsanız ürünü göndermesenizde paranızı iade edip özür diliyor. Sırf müşteri memnuniyeti için. Ancak Türkler bunu öğrenince işin bir şeyini çıkardıkları için amazon bu durumu kapattı. Bu bir sebebi

2.ci sebebi ise UPS ve DHL dışındaki bütün kargo firmalarının gümrükte 15-20 gün gibi takılma süresi ve bu süreçte depo ücreti adı altında amazondan kesilen günlük 20-30 dolarlık anormal ücretler. Bunu yapan başka ülke yok.

3.cü sebebi de kimi üyelerde gelen kargo boş geldi. Şöyleydi böyleydi. Fake fotoğraflar gibi şeylerle amazonu kandırmayı tercih ediyor. Aldığı sağlam ürünün para iadesini alıyor.

Bkz. En büyük örneği de Amazon.com.tr'dir. İlk açıldığında uzun bir süre aynı politikayı izlemiş. Türk üyeler bu durumu kötüye kullanımı artınca bildiri yayınlayıp bundan sonra ürünleri geri göndermek zorundasınız demişti.

Son sebebi ise Amazon.com.tr'nin zaten ürünleri yurtdışından getirilir adı altında Amazon.com.tr 'de aynı ürünlerin bulunması. Kendi ülkenizde bunu yapan ofisimiz var. Oradan satın alın diyorlar kısaca.
Yok işte amazon.tr de ürünlerin 10 da 1 i yok. Bulunmuyor ürün filan. Depo ücreti+vergi malesef sebeplerinden biri.

Ben yakın zamanda çok şey aldım, hepside 1 haftada geldiler. Benlik sorun yok.

1675161519115.png

Bende hala uçakla beraber uçuyor gözüküyor galiba.

Aldıklarım teknolojikti, değişik.
Kaç euro hocam? 150 Euro altında ise gönderin var 150 euro üstünde vergi çıktığı için gönderim yok.

TL'nin değersizliği ile ne alakası var dolar olarak ödüyorsun satın alırken.
150 Euro üstü artık gümrükten geçmiyor bu yüzden yollamıyorlar.
Arkadaşım son model ürünler, monitörler gelmiyor ülkeye sen ne diyorsun amazon.tr de getirmiyor. 150 Euro olayından sonra oldu zaten bu.

Yok işte amazon.tr de ürünlerin 10'da 1'i yok.
Satın alacağınız ürünü Amazon'a belirtip satışa sunulmasını isteyin. Benim belirttiğim ürünler satışa sunuldu.

Arkadaşlar ne kadar istiyorsunuz Amazon'un Türkiye'ye gondermemesini, hiç sorgulamadan vergi diyorsunuz X şeyini savunanlar gibisiniz (siz anladınız). Ülke o kadar batmadı. Ve yalan konu ben şu an amazon.de üzerinden rastgele bir ürün sepete ekledim ödeme kismina kadar geldim Türk adresi seçiliyken.

Geri
Yukarı