Amazon Aws 1 dolar kesti

Syatix

Hectopat
Arkadaşlar geçen hafta Amazon Aws'ye kaydoldum. Kart bilgilerimi verdim. Kart doğrulaması için geri verilme şartı ile 1 dolar kesti. 1 haftadan fazla oldu hala para yatmadı. Bende kredi kartı bölümüne geldim orada hesabın doğrulanmadı diyordu. Bende tekrar doğrula dedim ve 1 dolar daha kesti. Bende hesabımı kapattım. Şimdi benden toplamda 2 dolar kesmiş oldular ve hala kredi kartı bölümüne gelince kartı doğrula butonu çıkıyor. Eğer basarsam yine para kesecek. Ben bu kaybettiğim 2 doları nasıl olabilirim? Normalde 2 3 gün içinde gelmesi lazımdı 1 haftadan fazla oldu.

Kartın içindeki parayı çektim daha sonra amazon aws üzerinden kart bilgilerimi yeniledim ve yine para çekmeye kalktı. Bu sefer bakiye yok diye kesmedi.
Sanırım doğrulanmadığı için iade yapılmamış. Destek kısmına mail atman lazım senin yapabileceğin bir çözüm olduğunu zannetmiyorum.
Hesap doğrulanmadan para kesiyor fakat kestiği parayı geri veremiyor. Çok saçma bir sistemmiş. Peki destek kısmı dil olarak Türkçe kullanıyor mu? Aws arayüzü ingilizce de.

Kartın içindeki parayı çektim daha sonra amazon aws üzerinden kart bilgilerimi yeniledim ve yine para çekmeye kalktı. Bu sefer bakiye yok diye kesmedi.

Hesap doğrulanmadan para kesiyor fakat kestiği parayı geri veremiyor. Çok saçma bir sistemmiş. Peki destek kısmı dil olarak Türkçe kullanıyor mu? Aws arayüzü ingilizce de.
Şimdi senden para çekiyorlar sonra para gelip gelmedi mi diye kontrol ediyorlar. Eğer para geldiyse hesabını onaylayıp iade ediyorlar. Sende onay süreci tamamlanmadığı için paran iade edilmemiş. Destek kısmına muhtemelen İngilizce yazman gerekir ama merak etme derdini anlatabildiğin sürece sorun olmaz öyle çok üst düzey bir İngilizce beklediklerini sanmıyorum 😅

Şöyle bir sorun. Ben her doğrula butonuna bastığımda bankadan para çekmeye çalışıyor. Daha önce bir kez geçen hafta bir kez de şimdi kesti. Hala ödeme yönteminizi doğrulayamadık diyor. Doğrula butonuna basınca tekrardan bankadan para çekmeye çalışıyor.
Bu para yandı gibime geliyor. Ben hesabı kapattım buna rağmen doğrula butonu aktif ve tıklayınca para çekmeye çalışıyor.
Arkadaşlar amazonla iletişime geçtim bana bu paranın kendi hesaplarına gelmediği ve 3-5 iş günü içinde bankamın tekrardan hesabıma yatıracağı söylendi. Fakat ben bankamla iletişime geçtiğimde bu paranın bir ürün alırken nasıl kesinti yapılıyorsa o şekilde kesinti yapılmış diyor ve beni amazona yönlendiriyor. Sizlerden kimse daha önce böyle bir işlem yaptı mı?
Güncelleme:
Arkadaşlar amazonla iletişime geçtim bana bu paranın kendi hesaplarına gelmediği ve 3-5 iş günü içinde bankamın tekrardan hesabıma yatıracağı söylendi. Fakat ben bankamla iletişime geçtiğimde bu paranın bir ürün alırken nasıl kesinti yapılıyorsa o şekilde kesinti yapılmış diyor ve beni amazona yönlendiriyor. Sizlerden kimse daha önce böyle bir işlem yaptı mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı