Avusturya-Viyana için en uygun nereden almalıyım? Amazon.com'dan mı yoksa Avusturya'ya özel Amazon sitesi var mı?
Avusturyaya özel bir Amazon sitesi yok. Avustralyaya var. Bölgesel teknoloji mağazalarını arkadaşına sorup bilgi alıp amazon sitesi ile aynı ürünü karşılaşırabilirsin fiyat bakımından hangisi uygunsa o şekilde alabilirsin.
Ödemeyi ben buradan yapacağım. Ödemeyi Dolar veya Euro olarak seçersek nasıl sadece TL yüklü karttan çekim yapacak?
Bankanızın Kur çevirme uygulaması varsa otomatik o günkü kur değeri ile hesaplayıp TL miktarı olarak çeker. Eğer yoksa Paypal hesabı açıp kartınızı ona tanımlayıp o şekilde işlem yapabilirsiniz.
Arkadaş kendiyle getireceği için gümrüğe takılma riski var mıdır?
Boy ve ağırlık olarak bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Ürünlerin de fiyatına özel eşya olarak geçeceği için bakılmayacaktır. Yani sorun olmayacaktır.

minimum 75$ ödeme yapmak mı gerekiyor?
Maksimum. Ayrıca dolar değil EURO.
Ayrıca tshirt falan sipariş verirken problem olmaz değil mi mi
Yasal sınırlar içinde ise sorun olmaz.
@Raydric dostum ya Siberia v3 Prism almayı düşünüyorum her şeyi kontrol ettim getiriyorlar
Fiyat sınırına takılmıyorsa sorun olmaz.

Amazon.com'dan Avusturya'ya sipariş verince gümrük vergisi istenecek mi?
Oranın kanunları ne şekilde ise o değerde istenebilir. Arkadaşına sorman lazım. Gümrük kanunlarını öğrensin ve ona göre sana söyleyebilir.
Bu gösterdiği fiyat sadece Amerika için mi geçerli?
Hangi fiyat? Resimdeki fiyat ise herkese açık fiyattır ülkeye göre değişmez. Sadece site ve satıcıya göre değişirse değişir.

@Raydric

Bende son durum bu şekilde. Bugün sanırım yaşadığım şehir yani Antalya'ya geldi. Ref2 no gelmedi. I-Parcel de dağıtıma çıktığı yazıyor. Acaba elime ne zaman ulaşır?

Adsız.jpg

Büyük ihtimalle yarın elinizde olur fakat yine de siz emin olmak adına eğer yarına kadar Ref2 girilmez ise yarın Yurtiçi Kargoyu ara ve adına yurt dışından onlara teslim edilmiş bir paket olup olmadığını sor. @Ulgoray

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı