Amazon.com'dan alışveriş yapma rehberi

Daha önceden hiç mi başka e-Ticaret sitesinden de mi alışveriş yapmadın? Amazon'un dediğiyle i-Parcel'in dediği zaten aynı şey.

Amazon bir ticaret sitesi olarak ürünün kargo kutusu ve kargo paket numarası olarak hazır olduğunu ve artık her şeyin yolunda olduğunu söylüyor. i-Parcel ise paketi daha kendi araçlarına almadıklarını söylüyor.

Olay bundan ibaret sadece.

Ayrıca spam yapma. Yazdığın gibi cevap alamazsın asla.

Firmadan firmaya değişiyor bu durum. Ama veren firmalarda evet, var.
Yapmadım ayrıca i-parcel hala kargolanmadı diyo, 15 gün oldu

Merhabalar,
Ben de Amazon'dan alışveriş yapıp tecrübelerimi sizlerle bir rehber niteliğinde paylaşmaya karar verdim.

İlk olarak www.amazon.com'a giriyoruz.

Eki Görüntüle 9926

Sonra almak istediğimiz ürünün sayfasına geliyoruz.

Eki Görüntüle 9929

"Add to Cart" yani "Sepete Ekle" butonuna basıyoruz.

Eki Görüntüle 9934

"Proceed to checkout" yani "Alışverişi tamamla" butonuna basıyoruz.

Eğer hesabımıza giriş yapmadıysak bu ekran gelecektir.

Eki Görüntüle 9935

Giriş yaptıysanız bu ekran gelecektir.

Eki Görüntüle 9955
Bu ekranda kırmızı ile işaretlediğim yer eğer ürününüz 75€'yu aşıyorsa vergi vermemenizi sağlayacaktır. (Hediye seçenek ile ilerlerseniz yaklaşık olarak 6$'lık hediye paketleme seçeneğini işaretlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Böylece gerçek bir hediye olduğu süsü verirsiniz. :) )

"Proceed to checkout" seçeneği ile bir sonraki adıma geliyoruz ve adresinizi seçiyorsunuz.

Eki Görüntüle 9956
Adresi seçtikten sonra "Ship to address" butonu ile "Bu adrese gönder" diyoruz ve önümüze gönderim hızı hakkında bir ekran çıkıyor.

Eki Görüntüle 11318
Not: Alttaki seçenek yaklaşık olarak 100 küsür TL'lik bir kargo masrafına yol açıyor.
Devam dedikten sonra hangi kart ile ödeme yapacağımız yöntemi seçiyoruz.

Eki Görüntüle 9958

Kart numarasını kontrol ettirdikten sonra ödemeyi hangi türde yapacağımızı seçiyoruz.

Eki Görüntüle 9959

Devam diyoruz ve sipariş öncesi son kontrolümüzü yapıyoruz.

Eki Görüntüle 9960

Türk Lirası ile öde diyoruz ve bize sipariş kodumuzu veriyor.

Eki Görüntüle 9961

Artık siparişimiz yola koyulmaya hazır. :)

Not: Arkadaşlar boşuna o sipariş kodunu denemeyin. Siparişi iptal ettim. Zira hem kartta yeterli bakiye yok, hemde şuanda onu alacak durumum. :)
Not 2: Benim yaptığım alışverişte ürün direk Amazon Prime servisi ile geldi. Sizlere de onunla gelmesi lazım. :)

Abi şimdi bu kasayı getirtebilirmiyim https://www.amazon.com/gp/product/B06Y8XJJ7L/ref=ox_sc_act_title_3?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
hediye diye buton var basayım ödeyim Garantiyi zaten amazon veriyor sıkıntı olursa postolarım kasayı olur mu abi ?

İ-parcel ile Amazon.com ayrı ayrı konuşuyor. Hangisine güveneyim anlamadım. İ-parcel, bilgiler gönderildi ve paketlemede diyo 15 gündür ama Amazon.com 5 eylül'de gelecek, şuan yolda diyor. Doğru olan hangisi ?!

İ-parcel ile Amazon.com ayrı ayrı konuşuyor. Hangisine güveneyim anlamadım. İ-parcel, bilgiler gönderildi ve paketlemede diyo 15 gündür ama Amazon.com 5 eylül'de gelecek, şuan yolda diyor. Doğru olan hangisi ?!
Amazon'a Live Chat üzerinden ulaşın ve durumu sorun. Normal şartlarda 15 gün içerisinde çoktan elinizde olması lazımdı.

2 kez sordum, 2sinde de bana söylenmediği halde 22 eylül'e kadar zamanınız var dediler. Ne biçim iş
İlginç. Biraz daha bekleme şansınız varsa bekleyin, gelmezse sizden sipariş numaranızı rica edeceğim. Birde kendim olayın durumunu sorup cevap almaya çalışırım.

İlginç. Biraz daha bekleme şansınız varsa bekleyin, gelmezse sizden sipariş numaranızı rica edeceğim. Birde kendim olayın durumunu sorup cevap almaya çalışırım.
Bekledim ve hiçbirşey olmadı, ben de canlı mesaja girdim ve 3-5 kere ayrı kişilerle tartıştım. Bana kargoda kayboldu falan dediler. Ama ben ne olduğunu anladım, sonradan siparişlerime bakınca Türkiyeye Gönderme kapatılmıştı. En sonunda paramı hediye çeki olarak verdiler. Ben de başka birşey sipariş ettim ama 6 gündür o da kargolanmadı. Gerçekten Nefret Ediyorum !!

Merhaba üstadlar. Ben amazondan jaybird freedom kulaklık almak istiyorum. 117 dolar olan fiyat vergi kargo vs ile 146 dolar oluyor. Hediye falan diyerek gümrük vergisini kurtarabilir miyiz? Bir de bir aylık Prime üyeliği ücretsiz dediler. Prime logolu üründe kargodan hala 7 dolar alıyorlar. Aydınlatabilir misiniz beni?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı