Amazon.com'dan Ekran Kartı satın alınması

alptekin1caner

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Uzmanı
  1. Amerikada ikamet eden akrabalarımın adresine aldığım ürünü kendileri Türkiye'ye kargolarlarsa gümrük vergisi öder miyim?
  2. Aldığım ürün (VGA Kart) International Warranty kapsamına girmemekte (hiçbir firma vermiyor diye biliyorum) yarın öbür gün ben tekrardan Amerika' daki servisine kargo ile iletirsem onarımı ücretsiz gerçekleştirilir mi?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ödersin.
Evet gönderirsen yaparlar eğer garantiye girerse sorun ama kargo parasını sen ödersin.

1. Akrabaların gönderse de Amazon kendi gönderse de gümrük parası ödersin. Tavsiyem Amazon’dan direk kendine gönder. Gümrük parasını ödersin hiç sorun çıkmadan eline ulaşır.
  2. Ben Zotac almıştım Amazon’dan sorduğumda Türkiye dahil bütün dünyada geçerli bir yıl uluslararası garantisi olduğunu belirtmişlerdi. Garantilik bir işim olmadığı için deneme şansım olmamıştı. Ama illa Amerika’ya göndermeniz gerekli derlerse UPS, DHL veya FedEx gibi uluslararası bir kargo firmasıyla gönderebilirsiniz. Garanti incelemesinden çıkacak sonuca göre ücretsiz veya ücretli servis uygulanır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı