Amazon.com Gümrük Sorunu

Fuat Batuhan

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi adayı
Arkadaşlar herkese merhaba Siteye yeni üye oldum ve acil, önemli bir sorum olucak yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Amazon.com dan '' Razer BlackWidow Ultimate Stealth '' adlı oyuncu klavyesini satın alacağım. Ürünün fiyatı kargo hariç 90 dolar bu nedenle ürün gümrüğe takılıyor, ek fiyatlandırmalar falan ekleniyor. Gümrüğe takılınca da ürünü almak birhayli zorlaşıyormuş sanırım.
Kısacası ben bu ürünü Amazon'dan Gümrüğe takılmadan sorunsuz bir biçimde nasıl alabilirim?

NOT: Daha önce amazondan 50 dolarlık bir Gaming Mause satın aldım, ek ücretlendirme, gümrük sorunu vs.. karşılaşmadım yaklaşık 2 hafta içinde adresime geldi.

Ürünün linki de burada:
Amazon.com: Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2016 - Backlit Quiet Mechanical Gaming Keyboard with 10 Key Rollover: Computers & Accessories

Satıcıyla iletişime geç. Ve kargo fiyatını faturaya yansıtmamasını rica et. Belki bir ihtimal olur... :) Ama gümrük memurları artık daha bilinçli. Türkiye fiyatı üzerinden değil de, yaklaşık %24' lük bir vergi ödeme ihtimalin var. Vergi konusu araştır. Yüzde kaç ekleniyor diye...

Gümrüğe takılınca bir hayli zorlaşmadan kastınız fiyat mı ? Eğer değilse amazon artık sizden sınırı aşan ürünlerde gümrük ücretini de kesiyor. Yani ürün+kargo+gümrük vergisi ödüyorsunuz. Kesmeden önce bu fiyatı da size gösteriyor. Ve sorunsuz bir şekilde ürün kapınıza kadar geliyor.
Hatta gümrükte kesilen tutar amazonun kestiğinden az ise geri ödeme durumu da söz konusu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı