Amazon.com gümrük ücreti almadı

Regionella

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar amazon.com'dan alışveriş yaptım fakat gümrük ücretini kesmedi benden. Satıcı da gümrük ücretini ürünü ithal ederken siz ödeyeceksiniz tarzında bir yazı atmış. Bu konuda sorun yaşar mıyım?

Aldığım ürün: https://www.amazon.com/HIDevolution-Strix-G732LXS-i9-10980HK-3200MHz/dp/B0874CZ56Z

"Thank you for your order. Please note import taxes and customs clearance fees are NOT included in the total amount paid on Amazon. It is the buyer's responsibility to lawfully import the product to the destination country. Any import related taxes/fees that are due will be handled and collected from you by the delivery company prior to delivery attempt. It is important that you provide a valid phone number when placing the order so the delivery company can reach you. You may find a good tool to estimate import taxes by searching for "import tax calculator" in your favorite search engine, or contact your local authorities for an estimate. The Amazon.com International Shipping Terms and Conditions page can be found below:"

Satıcı Amazon değil. Geri yollamazlarsa veya buna benzer bir olay yaşanmazsa kapıya vergi istemeye gelirler diye düşünüyorum. Ne olacağını merak ediyorum.

Muhtemelen çok fazla gümrük vergisi çıkar.
Newegg‘in sattığı i9 versiyonu yok fakat i7 - 2070S vergiler dahil 19862 TL. Kargo ücretsiz. Başka herhangi bir ücret ödemeyeceğin garanti, resmî satıcı.

Arkadaşlar tahmini bunun ne kadar gümrük ücreti çıkacak peki. Ben gümrük ücreti dahil diye bu fiyattan almıştım.

Önemli Uyarı: Sipariş tutarı 1500 Euro (yaklaşık 13.567,72 TL) üzerinde olan paketler için gümrük vergisinin yanında KDV ve ÖTV gibi ithalata ilişkin diğer tüm mali yükümlülüklerin de yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle sipariş tutarının belirtilen bu tutarı aşması durumunda aşağıda verilen bilgiler geçerli olmayabilir.
Sipariş Tutarı: 19.934,00 TL
Gümrük Vergisi (%20): 3.986,80 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti: 8,00 TL
Damga Vergisi: 0,80 TL
Toplam Vergi ve Masraf Tutarı: 3.995,60 TL
Siparişin Toplam Maliyeti: 23.929,60 TL

Arkadaşlar, amazon'daki satıcıdan şöyle bir teklif geldi. Fiyatı daha düşük gösteririz ve gümrük ücretini düşük ödersiniz diye teklif ediyor yani. Ben gümrük ücreti öderken ülkemiz gönderilen faturaya mı bakıyor yoksa benim aldığım ürünün fiyatını ispatlamamı mı istiyor?

Çevirisi:

RTX 3070'li laptoplar da çıkacak, siparişi iptal etsem mi yoksa 10000 tl falan gösterip 2 bin lira gümrükle kurtulayım mı ne diyorsunuz?

Son düzenleme:
Sadece şunu söyleyeyim bugün değil ama bir gün kapını çalarlar emin ol. Ne kadar geç olursa o kadar da kötü çünkü faiz binecek.
Nasıl yapacaksın bilmiyorum ama bu işin takipçisi ol.
Burada abimiz kazanmadığı paranın 100bin TL vergisini ödemiş. Ağır Mimar

Merhaba, bunun ile benim amazon alışverişim arasındaki alakayı anlamadım hocam.

430 € üzeri ürünlerde 150 € gümrük vergisi + % 10 trt payı.

430 € altı ürünler hediye ürün olarak kabul ediliyor vergiden muaf, tabii trt payını ödeyip daha sonra müracaat ile geri alabiliyorsun diye biliyorum. Ticaret bakanlığının sitesinde ayrıntılı bilgi edinebilirsin. Firma, faturayı düşük gösterip daha az vergi ödeyeceğini belirtmiş. İstanbul gümrüğe tlf. Açıp fikir edinsen iyi olur. Evde ki hesap çarşıya uymayabilir. + % 20 ek vergi de var.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…