Amazon Gümrük Ücretini Almadı

Zaman değişiyor sonumuz nolucak merak ediyorum bu gidişle, hepsi burada da kdv ındırımınden anakart ram psu monıtor ve cpu sogutucu aldım bu paracalar 10 tuttu ve ben 10 tuttu dıye sevınıyorum kdv ındırımınde aldıgım ıcın 4bın lırası sadece vergı belkı 5 bın normal fıyatı 14 bınden fazlaydı urunlerın turkıye pazarında.
Umarim peki takilirsa ben nereden alcam usps kargo ile Türkiyeye gelmiş bundan sonra ptt ye aktarilcakmiş herhangi bir ptt şubesine gümrük tutarını ödeyip ürünün Ankaraya adresime gonderimini yapabiliyor muyum?
Ben amazondakı hıc bır urunde vergı odemeyecegınızı dusunuyorum tr ye geldıkten sonra amazon kendı oduyor sızden aldıgı para gumruk ucretıne yetmese daha fazla odese bıle bır cok kez kendı cebınden odeyıp musterı memnunıyetını ust duzey tutmaya calıstıgını okudum.

Zaman değişiyor sonumuz nolucak merak ediyorum bu gidişle, hepsi burada da kdv ındırımınden anakart ram psu monıtor ve cpu sogutucu aldım bu paracalar 10 tuttu ve ben 10 tuttu dıye sevınıyorum kdv ındırımınde aldıgım ıcın 4bın lırası sadece vergı belkı 5 bın normal fıyatı 14 bınden fazlaydı urunlerın turkıye pazarında.

Ben amazondakı hıc bır urunde vergı odemeyecegınızı dusunuyorum tr ye geldıkten sonra amazon kendı oduyor sızden aldıgı para gumruk ucretıne yetmese daha fazla odese bıle bır cok kez kendı cebınden odeyıp musterı memnunıyetını ust duzey tutmaya calıstıgını okudum.
Siparis amazondan ama satici amazon degil ama hocam yine de amazon ustleniyor mu gumruk islerini
Kac gun de geldi?
12 sinde siparis verdim bugun istanbula geldi ucakla geliyor anladigim kadariyla

@Mhalil hocam siz bu konuyu canlı tutar mısınız rica etsem? Çünkü sonucunu ben de merak ediyorum:) Gerçekten Amazon TR'nin gelmesi ile durumunuzun bağlantısı var mı diye. En kötü ihtimal olsa Amazon TR sizinle iletişime geçerdi. Siz şimdilik bir şey yapmayın veya bir şey sormayın bence. Sadece durumu takip edin bakalım.

@Mhalil hocam siz bu konuyu canlı tutar mısınız rica etsem? Çünkü sonucunu ben de merak ediyorum:) Gerçekten Amazon TR'nin gelmesi ile durumunuzun bağlantısı var mı diye. En kötü ihtimal olsa Amazon TR sizinle iletişime geçerdi. Siz şimdilik bir şey yapmayın veya bir şey sormayın bence. Sadece durumu takip edin bakalım.
Beklemedeyim ben de ama garip gercekten ya urun gumruksuz ya da gumrugu ben odiyecem fakat nereye odiyecegimi dahi bilmiyorum suan amazon turkiye ile baglantisi oldugunu sanmiyorum hocam cunku apayrilar turk musteri hizmetleriyle gorustum bizle degil USA ile gorusun dediler

Sonuçta sizin satın aldıgınız site amazon ben hepsi buradadan alsamda ürünlerimi mesela satıcılar farklı bilişim marketleri ama sorumlu hepsı burada orayla muhattab olursunuz sorun olursa cezasını orası keser amazon ıcınde boyle olucagını dusunuyorum parayı sızden amazon alıyor cunku bu fırmalar sıze guvence sagladıgı ıcın hatta ek ucret alıyolar mesela ben n11 den aldıgım urun 100 lıra fazla urunu satan marketın sıtesıne gırersenız daha uygun oldugunu gorursunuz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı