Amazon Gümrük Ücretini Almadı

Beklemedeyim ben de ama garip gercekten ya urun gumruksuz ya da gumrugu ben odiyecem fakat nereye odiyecegimi dahi bilmiyorum suan amazon turkiye ile baglantisi oldugunu sanmiyorum hocam cunku apayrilar turk musteri hizmetleriyle gorustum bizle degil USA ile gorusun dediler
Kapıda kargo yetkilisi tahsil ediyor.

Ne amazondan ne de ptt kargodan bi guncelleme alamiyorum takip no UM380779679US amarikadan usps kargaya verilmis ayin 20 sinde Ataturk havalimanina ulasmis fakat sonrasi yok bu takip numarasi ayni zamanda ptt kargo takip numarasi olarak kullanilabilir mi? Urun hala gumrukte mi 4 gundur?
güncelleme:

20 ekimde Atatürk havalımanına gelen ürün ptt kargo tarafından takip edilemiyormuş bu durumda ürünün kaybolma ihtimali var mı daha önce bu şekilde sipariş alan var mı acaba?ürün gelmezse veya kaybolursa amazon iade yapıyor mu

Son düzenleme:
Teşekkürler peki türkiyede takipsiz olan ürünün elime ulaşmama durumu var mı tahmini ulaşma zamanı 26 ekim-10 kasım görünüyo ama takipsiz olduğu için tedirgin oldum
Bende aliexpress üzerinden alışveriş yaparım genelde. Verdikleri takip no çalışmıyor. Eğer gelmezse Amazon ile iletişime geç. Benim bir keresinde gelmemişti satıcıyla konuştum yenisini yolladılar.

Bende aliexpress üzerinden alışveriş yaparım genelde. Verdikleri takip no çalışmıyor. Eğer gelmezse Amazon ile iletişime geç. Benim bir keresinde gelmemişti satıcıyla konuştum yenisini yolladılar.
Tamam hocam sagolun bekleyeyim o zaman gelmezse iletisime gecerim
Siparisim bugun elime ulasti..
11 ekimde siparis vermistim 20 sinde ataturke indi 7 gunde de ankaraya evime ulasti
Satici fiyatini 10 dolar olarak gosterdigi icin ekstradan gumruk odemedim oyuzden siparis kisminda tax=0 yazmis urunun kargosu takipsiz oldugu icin ptt kargo posta kutusuna birakip gitmis baskasi calsa ruhumuz duymayacak neyseki oyle olmadi cevap veren ilgilenen herkese tesekkurler
Siparisim bugun elime ulasti..
11 ekimde siparis vermistim 20 sinde ataturke indi 7 gunde de ankaraya evime ulasti
Satici fiyatini 10 dolar olarak gosterdigi icin ekstradan gumruk odemedim oyuzden siparis kisminda tax=0 yazmis urunun kargosu takipsiz oldugu icin ptt kargo posta kutusuna birakip gitmis baskasi calsa ruhumuz duymayacak neyseki oyle olmadi cevap veren ilgilenen herkese tesekkurler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı