Amazon.com hesabı beklemeye aldı ve her seferinde açmayı reddediyor

someoneofgodd

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Amazon.com üzerinden, toplam 433.40 dolara Oculus Quest 2 - 128 GB satın almaya çalıştım. (amazon.com hesabım yaklaşık 6 senelik, 2016'da Amerika'dan birçok ürün getirtmişliğim var aynı hesapla.) (kartım Enpara kartı.)

Kartım reddedildi tabii ki. Ben de bu sefer gift Card almayı deneyip o bakiyeyle almaya çalıştım, oldu.

Art arda 100 dolarlık gift Card'lar aldığım için, beklenmedik hesap hareketinden dolayı hesabımın beklemeye alındığını söylediler. (toplamda 435 dolara ulaşan hediye kartları aldım.)

Birkaç doküman istediler, attım. Ret yedim, tekrar istediler. Yine attım, yine ret yedim. Tekrar istediler, yine attım, ve tabii ki yine ret yedim.

Kimliğimi, alışveriş yaptığım kartı ve hatta hepsi ile birlikte selfie bile attım. Gelen onaylama maillerini de attım. Dekont bile attım. Hep sürekli ret.

Amazon.com Amerika müşteri hizmetlerini aradım (Vodafone sağ olsun 10 dakikalık Amerika ile konuşmaya 20TL kesti), oradaki adam bana dekontunuzun İngilizce olması gerekli dediler.

Enpara ile görüşmemin sonucunda, hiçbir şekilde İngilizce dekont sağlayamayacaklarını belirttiler. Sitelerinde bile İngilizce dil seçeneği yok. Bu nasıl bir rezillik ben anlamadım.

Şimdi ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bankamın kendisi İngilizce doküman sağlamıyor. Amazon.com ise tam tersine kesin olarak bunu istiyor. Ne yapacağımı gerçekten anlamadım.

Tüm para da verdiğim sipariş de içerde kaldı.

Lütfen yardımcı olabilecek arkadaşlar yazabilir mi? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

AmazonTR belki bu duruma aracı vs. olabilir. İstersen müşteri hizmetleriyle iletişime geç. Saçma olabilir ama olaylar kilitlenmiş. İhtimal olan her yer ile iletişime geçmek lazım.

AmazonTR belki bu duruma aracı vs. olabilir. İstersen müşteri hizmetleriyle iletişime geç. Saçma olabilir ama olaylar kilitlenmiş. İhtimal olan her yer ile iletişime geçmek lazım.
AmazonTR ile de konuşamıyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum doğrudan giriş yapmalı online chat sayfasına yönlendiriyorlar. Zaten giriş yaptığımda hesabınız askıya alındı yazıyor, hiç görüşemiyorum. Böyle olmayan, direkt konuşabildiğim bir numara var mıdır ki? Ben bulamadım.

AmazonTR ile de konuşamıyorum. Müşteri hizmetlerini arıyorum doğrudan giriş yapmalı online chat sayfasına yönlendiriyorlar. Zaten giriş yaptığımda hesabınız askıya alındı yazıyor, hiç görüşemiyorum. Böyle olmayan, direkt konuşabildiğim bir numara var mıdır ki? Ben bulamadım.
Tüm sorularınız için bize https://www.amazon.com.tr/iletisim sayfasından e-posta gönderebilir veya+ 90 850 390 21 53 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bezos'un mail adresleri var internette, o adreslere durumu anlatan ingilizce bir mail atın. Çoğu kişi bu tarz durumları bu şekilde çözdü, sizin de işinize yarayabilir.

Bezos'un mail adresleri var internette, o adreslere durumu anlatan ingilizce bir mail atın. Çoğu kişi bu tarz durumları bu şekilde çözdü, sizin de işinize yarayabilir.
Gönderdim. 1 gündür gerçekten her şeyi yaptım. Ama tık yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. CEO yardımcısına bile mail attım Bezos'tan tut danışmanlara kadar.

Zamanında benzer bir olay yaşamıştım. Müşteri temsilcisine yazıp beni aramalarını söylemiştim o zaman. Konuşmadan sonra beni aradılar birkaç bilgi sormuşlardı hesabı teyit etmek için. Bu konuşmadan önce bende Enpara kartımdan adamlara dekont atmıştım. Bu konuşmanın ertesi gününe hesaptaki blokeyi kaldırmışlardı. İngilizce vs bir dekont zorunluluğu gibi bir şey belirtmemişlerdi.

Zamanında benzer bir olay yaşamıştım. Müşteri temsilcisine yazıp beni aramalarını söylemiştim o zaman. Konuşmadan sonra beni aradılar birkaç bilgi sormuşlardı hesabı teyit etmek için. Bu konuşmadan önce bende Enpara kartımdan adamlara dekont atmıştım. Bu konuşmanın ertesi gününe hesaptaki blokeyi kaldırmışlardı. İngilizce vs bir dekont zorunluluğu gibi bir şey belirtmemişlerdi.
Amazon Türkiye miydi bu? Ben Amazon.com'dan aldım.

Amazon Türkiye miydi bu? Ben Amazon.com'dan aldım.

Yok yurtdışıydı benim de. Amazon india üzerinden psn gift card almıştım. Müşteri temsilcisiyle konuşmak için de ya amerika ya da İngiltere üzerinden giriş yapıp canlı desteğe yazmıştım. Bana ilgili ekibin size ulaşması için numara bırakın demişlerdi. Sonrasında birisi aramıştı. İngilizce çat pat konuşarak istediği bilgileri vs vermiştim. Daha çok hesap sizin adınızamı diye kontrol ediyorlardı. Dekontuda zaten atmıştım daha öncesinde. Çok kısa bir süre sonra hesabı açmışlardı geri.

Yeni konular

Geri
Yukarı