Amazon.com.tr'den aldığım SSD'nin kutusu boş çıktı

Konuşulanlar üzerine tekrar sormak ve emin olmak istedim görsellerde de görüneceği üzere iade ürünler tekrar kargolanmıyormuş.

Eki Görüntüle 1531242Eki Görüntüle 1531243Eki Görüntüle 1531244Eki Görüntüle 1531245Eki Görüntüle 1531246
Bu nasıl bir dil kullanımı? Ayrıca taktir edersiniz ki şöyledir böyledir, söylemlerinin hiçbir mantığı yok. Size kamera kayıtlarını göndermeleri falan gerekiyor bence şu durumda. Çünkü ürünün garantisi benim diyen mahalle esnafından tek farkları sizli bizli konuşmaları. Bence kesinlikle bunu yetkili mercilere taşıyın. Polis oluyorsa polis thh ise thh. Operasyon sürecini detaylı şekilde açıklamaları gerekiyor size. Taktir edersiniz ki gibi söylemlerle mantık safsatalarına başvurmaları çözümden çok topu taca atmak. Müşteri olarak ben bilmek zorunda değilim iade süreçlerinizi, deponuzda ne olup bittiğini. Sizin bana aktarmanız gerekir. Sadece Amazon için söylemiyorum, kargo firmasının da bunu yapması gerek. Amazona da neden toz kondurulmamış yorumlarda anlamak mümkün değil. Kargo firmasıyla da muhatap olması gereken amazon bence. Kargo firmasını seçemiyor müşteri, senin inisiyatifinde bu. Haliyle de kargoda yaşanan sıkıntıları çözmesi gereken müşteri değil, firma olmalı.

Konu sahibinin yalan söylüyor olup olmaması da zerre umrumda değil, potansiyel bir müşteri olarak sıkıntı yaşadığımda ne ile karşılaşacağımı görmüş oldum.

Son düzenleme:
Bu konuyu yaşayan ve burda onu suçlayan arkadaşlar kesinlikle forum yönetiminden ceza almalı. Üşenmeden tüm yazışmaları okudum hırsız muamelesi yapmışsınız ayıptır. Kimse durduk yere başıma böyle bişey geldi diyip konu açmaz hayal dünyasında mi yaşıyorsunuz anlamadım. Herkesin başına gelebilecek ders alınası bir durum. Hatta kendim amazon germany alışverişi ürünlerim kapalı kutuda duruyor içime kurt düştü o derece rahatsız oldum açmam lazım bir an önce açarken de video çekmem lazım.

Bu neyin kafası ya? Herkes tutturmuş Amazon yapmaz, Amazon etmez(Kemalim Yapmaz)... Ne demek Amazon böyle bir şey yapmaz demek. Olayın aynısının Amazon Almanya tarafından sipariş edilen konusu takip ettim oluyor böyle olaylar. Arkadaş sizden yardım istemiş siz hırsız yerine sokmuşsunuz. Hırsız adam buraya gelip neden konu açsın? Arkadaş yardım istemiş gelen mesajların çoğu çözüm odaklı değil. Arkadaş zaten yüksek miktarda para kaybetmiş strese boğulmuş herkes yardımcı olmak yerine eleştiri yapma peşinde. Konudaki mesajları okurken şahsen ben sinir oldum.

Bende Amazon'dan kalem sipariş ettim 44 TL' ye kağıt zarf içerisinde gönderdiler ve boştu kargocu kağıt zarfı açsa he türlü yırtık izi ve yapışkanın yırtığı kağıt izi çıkardı yoktu işte unutmuşlar koymayı bildiğin boş zarf ücret düşük diye iadesini yaptılar. Aynı kalemi gene Amazon'dan istettim bu sefer geldi.

Anlayışınız için şekkür ederim. Bana gelen kargo da kağıt zarftı hasar yok gibi yani öyle aşırı profesyonel açıp yapıştırmadılarsa kargoda olduğunu ben de düşünmüyorum.

Bak güzel kardeşim elinde hiçbir kanıt yokken bir insanı hırsız, yalancı diye yaftalamak ne doğru, önce bunu bir kendine sor. Aynı olay senin başına gelse, neler hissederdin bir düşün. Ondan sonra tekrar yorum yap.
Arkadaşın zaten canı yanmış bir de böyle saçma sapan konuşmalarla ortalığı karıştmak doğru değil. Senin nu yaptığına en hafif tabirle ahmaklık denir. Amazon'a da tapma nedenin nedir anlamadım. Diğerleri gibi o da bir şirket pek tabii ki hata yapabilir, sitelerde onlarca bu tarz şikayet mevcut. Kaldı ki Amazon'un iade ürünleri tekrar sıfır ürünmüş gibi sattığı da bilinen bir gerçek. Bana da eksik/hatalı ürün yolladıkları oldu kaç defa, bu arkadaşın başına da buna benzer bir iş gelmiş olamaz mı? Bu kadar fesat, art niyetli olmayın.

Konu sahibi arkadaşa da tekrardan geçmiş olsun. Korkma, devam ettir THH'yi. Amazon'un elinde kamera kayıtlarının olması bir şey ifade etmez, ürünün depodan çıkışındaki ağırlığının da bilinmesi lazım mutlaka. Eğer Amazon bu ağırlık kaydını almamışsa direk sen haklı çıkarsın zaten ama hukuk sistemi nasıl işler orasını bilemiyorum.

Sonuna kadar gideceğim daha önce de bahsetmiştim konu şu an benim için para meselesinden çok gurur meselesine döndü. Bana "Ya biz size iade yapmıyoruz ama evet hatalıyız." diye resmi bir belge verseler daha kurcalamayacağım diye altına imza atarım o seviyeye geldim.
Bu nasıl bir dil kullanımı? Ayrıca taktir edersiniz ki şöyledir böyledir, söylemlerinin hiçbir mantığı yok. Size kamera kayıtlarını göndermeleri falan gerekiyor bence şu durumda. Çünkü ürünün garantisi benim diyen mahalle esnafından tek farkları sizli bizli konuşmaları. Bence kesinlikle bunu yetkili mercilere taşıyın. Polis oluyorsa polis thh ise thh. Operasyon sürecini detaylı şekilde açıklamaları gerekiyor size. Taktir edersiniz ki gibi söylemlerle mantık safsatalarına başvurmaları çözümden çok topu taca atmak. Müşteri olarak ben bilmek zorunda değilim iade süreçlerinizi, deponuzda ne olup bittiğini. Sizin bana aktarmanız gerekir. Sadece Amazon için söylemiyorum, kargo firmasının da bunu yapması gerek. Amazona da neden toz kondurulmamış yorumlarda anlamak mümkün değil. Kargo firmasıyla da muhatap olması gereken amazon bence. Kargo firmasını seçemiyor müşteri, senin inisiyatifinde bu. Haliyle de kargoda yaşanan sıkıntıları çözmesi gereken müşteri değil, firma olmalı.

Konu sahibinin yalan söylüyor olup olmaması da zerre umrumda değil, potansiyel bir müşteri olarak sıkıntı yaşadığımda ne ile karşılaşacağımı görmüş oldum.

Evet bu duruma ben de şaşırdım çok kurumsal değildi müşteri temsilcisi ama o da bir insan işe yeni başlamış olabilir bunalmış olabilir burdan Amazon'a laf edemem ama iade ürünleri tekrar satışa çıkarmıyoruz diyerek alenen yalan söylüyorlar. Kargo firması ile neden benim iletişime geçtiğimi de anlamadım hesabım Amazon Türkiye'ye geldiğinden beri prime ve prime ile kargolandı ama kargo firması seçemiyorum ve ürün kargolanmadan kargo firmasını dahi göremiyorum. Bu durumda kargo firması ile olan iletişim beni bağlamaz diye düşünüyorum. Ve kargo firması amazondan ürünleri paketli fişler barkodlar yapışık dağıtıma hazır aldıklarını iletiyo. E madem böyle bir iki yönlü çalışma var her şeyi Amazon yapıyor iletişimi neden ben kuruyorum açıkçası bu süreçte Amazon beni biraz hayal kırıklığına uğrattı sizlere de tavsiyem güvenilir başka bir firma varsa ürünleri çok fiyat farkı yoksa oradan almanız.

Bu konuyu yaşayan ve burda onu suçlayan arkadaşlar kesinlikle forum yönetiminden ceza almalı. Üşenmeden tüm yazışmaları okudum hırsız muamelesi yapmışsınız ayıptır. Kimse durduk yere başıma böyle bişey geldi diyip konu açmaz hayal dünyasında mi yaşıyorsunuz anlamadım. Herkesin başına gelebilecek ders alınası bir durum. Hatta kendim amazon germany alışverişi ürünlerim kapalı kutuda duruyor içime kurt düştü o derece rahatsız oldum açmam lazım bir an önce açarken de video çekmem lazım.

Zaten bu konuyu da açma sebebim başıma gelen olaydan haberdar olmanız ve daha dikkatli olmanızı sağlamak. Umarım başıma gelen hiçkimsenin başına bir daha gelmez. Bilgisayar toplamaya çalışıyorum ve internette her gördüğüm şeyi sosyalde araştırıyorum eski yeni konulara bakıyorum belki de sosyal sayesinde pahalı/yanlış ürün almaktan kurtuldum. Böyle büyük bir olayın da sosyalde yer almasını istedim sonuca göre belki ilerde bu olayı yaşıyan biri doğruları yapıp zarar görmeden kurtulur.

İade edilmiş bir ürünü satın almışsınız. İade eden de SSD'yi kutuya koymamış :) Amazon kutusunu açıyorlar sadece ürünün kutusu varsa barkodu okutup iadeden geçiriyorlar.

Peki cidden bu kadar kolay olabilir mi kutu var mı var tamam diyip onaylıyor olabilirler mi ? Bu Amazon tarafından çok büyük bir açık kendileri de zarar görebilir. Hadi kendileri zarar görsün böyle aptallık yaparak bizi de zarara uğratıyorlar.

Hayatımda gördüğüm en berbat konuşma tarzı. Ayşe Hanım elinden geleni yapmaya çalışıyor bu da "Sana güveniyorum, tamam, hallet, ismiyle hitap" gibi şeyler yazmış. Yani tabii ki yaşadığın durum çok enteresan ve panik olmuş olabilirsin. Karşındakine saygın olmalı her şeyden önce.

İade edilmiş bir ürünü satın almışsınız. İade eden de SSD'yi kutuya koymamış :) Amazon kutusunu açıyorlar sadece ürünün kutusu varsa barkodu okutup iadeden geçiriyorlar.
Son zamanlarda iade edilen ürünleri geri gönderme olayları fazla olmaya başladı. Her ne kadar övsekte bazen gömmek gerekiyor. Mekanik klavye satın aldığım zaman içini açtığımda klavyenin içi kırıntı doluydu ve bazı tuşlar basılmaktan dolayı silinmişti hemen geri iade ettim o da galiba başka birisine gidecek.

Bu neyin kafası ya? Herkes tutturmuş Amazon yapmaz, Amazon etmez(Kemal'im Yapmaz)... Ne demek Amazon böyle bir şey yapmaz demek. Olayın aynısının Amazon Almanya tarafından sipariş edilen konusu takip ettim oluyor böyle olaylar. Arkadaş sizden yardım istemiş siz hırsız yerine sokmuşsunuz. Hırsız adam buraya gelip neden konu açsın? Arkadaş yardım istemiş gelen mesajların çoğu çözüm odaklı değil. Arkadaş zaten yüksek miktarda para kaybetmiş strese boğulmuş herkes yardımcı olmak yerine eleştiri yapma peşinde. Konudaki mesajları okurken şahsen ben sinir oldum.

Bende Amazon'dan kalem sipariş ettim 44 TL'ye kağıt zarf içerisinde gönderdiler ve boştu kargocu kağıt zarfı açsa he türlü yırtık izi ve yapışkanın yırtığı kağıt izi çıkardı yoktu işte unutmuşlar koymayı bildiğin boş zarf ücret düşük diye iadesini yaptılar. Aynı kalemi gene Amazon'dan istettim bu sefer geldi.

Amazon aracı firma ve çalışanların bu durum ile bir bağlantısı yok. Gereksiz mesajlar yerine kibar ve yapıcı bir dil kullanılmalıydı. Çözüm merkezindeki Ayşe Hanım'ın tutumu gayet kibar ve resmi bir dil iken. Olayın muhattabı arkadaşımız sokak üslubu ile devam ediyor.

Buradaki mağduriyetin forumdaki arkadaşlarla birlikte Amazon çalışanı hanımefendi de gayet farkında. Ama isteniyor ki olayın sorgulanmayıp hemen istek gerçekleştirilsin. İyi/Kötü niyet sorgulanmasın. Anladım hocam. Sizler herhangi bir firmaya işe girdiğinizde bu sokak üslubunuzla basit bir mail attığınızda bile ötekileştirilince bu konuşmamı hatırlarsınız umarım.

Ülkemizdeki diğer firmaları tenzih ederek Amazon'un ürünlerin fiyat etiketinden bağımsız biçimde tarafsız ve yapıcı davranışlarını tecrübe etmediğiniz apaçık ortada. Arkadaşımın yaşadığı durumdan bağımsız olarak takındığı üslubunu yanlış buluyorum. Yaparsın, sana güveniyorum gibi gazlayıcı muhabbetini arkadaş ortamı dahi çekemeyecektir ki Ayşe Hanım gayet iyi idare etmiş.

Son zamanlarda iade edilen ürünleri geri gönderme olayları fazla olmaya başladı. Her ne kadar övsekte bazen gömmek gerekiyor. Mekanik klavye satın aldığım zaman içini açtığımda klavyenin içi kırıntı doluydu ve bazı tuşlar basılmaktan dolayı silinmişti hemen iade ettim o da galiba başka birisine gidecek.

Aynen fiyatı o yüzden düşük oluyor :)

Geri
Yukarı