Amazon.com.tr’den alınan ürüne teslimat tarihi verilmedi

bosgezenadam

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Dün Amazon TR’den almış olduğum ürüne halen teslimat tarihi verilmedi. Ürün stokta var olarak gözüküyordu. Daha önce böyle bir durum yaşayan varsa ürünün kaç günde geldiğini paylaşabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazom Türkiye'de Corsair MP510 240 GB NVMe SSD sipariş verdim. Satıcı Amazon idi. Bir haftaya yakın süre geçti kargoya vermediler. Piyasanın altında idi fiyatı. Tahmini kargoya veriliş tarihi de yoktu, sende o bilgi nasıl bilmiyorum. Her akşam müşteri hizmetlerini arıyordum. Kargo bölümüne bildiriyoruz dediler, yoğunluk var dediler. En son gün müşteri hizmetlerindeki bayan kargo bölümüne bu durumu bildiriyoruz ama onların bize geri dönüş kanalı yok dedi. Başk birimde vs. mesaj veya mail de gelmedi durumla ilgili. Amazın en düşük fiyat bizde diye ayak yapıyor herhalde ya da kargo departmanı çok kötü ve bağımsızlığını ilan etmiş olabilir. Siparişimi iptal edip Hepsiburada'dan aldım ürünü. Orada tahmini kargoya veriliş tarihi var ve firma yoğunlaştıkça o süre artıyor. Hepsiburada bir algoritma yapmış ve kendi kapasitelerine göre tahmini kargoya verilme süresini uzatıyor anladığım kadarıyla. Kapasitesini ve ilgili departmana hakim herhalde. Amazon acemi bu hususta.
Amazon Türkiye'den geçen aylarda RAM ve SATA SSD almıştım ama satıcı kendisi değildi. Böyle bir durum olmamıştı.

Amazom Türkiye'de Corsair MP510 240 GB NVMe SSD sipariş verdim. Satıcı Amazon idi. Bir haftaya yakın süre geçti kargoya vermediler. Piyasanın altında idi fiyatı. Tahmini kargoya veriliş tarihi de yoktu, sende o bilgi nasıl bilmiyorum. Her akşam müşteri hizmetlerini arıyordum. Kargo bölümüne bildiriyoruz dediler, yoğunluk var dediler. En son gün müşteri hizmetlerindeki bayan kargo bölümüne bu durumu bildiriyoruz ama onların bize geri dönüş kanalı yok dedi. Başk birimde vs. mesaj veya mail de gelmedi durumla ilgili. Amazın en düşük fiyat bizde diye ayak yapıyor herhalde ya da kargo departmanı çok kötü ve bağımsızlığını ilan etmiş olabilir. Siparişimi iptal edip Hepsiburada'dan aldım ürünü. Orada tahmini kargoya veriliş tarihi var ve firma yoğunlaştıkça o süre artıyor. Hepsiburada bir algoritma yapmış ve kendi kapasitelerine göre tahmini kargoya verilme süresini uzatıyor anladığım kadarıyla. Kapasitesini ve ilgili departmana hakim herhalde. Amazon acemi bu hususta.
Amazon Türkiye'den geçen aylarda RAM ve SATA SSD almıştım ama satıcı kendisi değildi. Böyle bir durum olmamıştı.
Ben hep Amazon Prime ile aldığım için karşılaşmadım böyle bir sorunla.

Ben hep Amazon Prime ile aldığım için karşılaşmadım böyle bir sorunla.
Amazon Prime ile ilgiliyse bu olay büyük rezillik. Uygun fiyat veya hızlı kanalla müşteri teslimatını anlarım da zaten vermesi gereken hizmette süründürüp Prime'a zorlama politikası ise geldikleri gibi giderler.
Amazon bir ülkeye girdiğinde ilk zamanlar için zarar bütçesi hazırlıyor. Kar komisyonlarını düşük tutuyor veya indirim diye satıcıyı mağdur etmeden normal fiyat karını ona verip piyasanın altında ürün satabiliyor.
İlk zamanda bu tür zararlardn sonra Türkiye'de tutunabilmek için Amazon Amerika, İngiltere veya Almanya gibi ülkelerde bulunan Türkiye'deki firmalarda satılmayan ürünleri getirmeli.

Ürünün satıcısı kim? Kargoya verildi mi?
Satıcı amazon, kargoya verilmedi.
Tam olarak durum bu teslimat tarihi verilmedi. Ve ürün pahalı bir ürün iptal etsem iade gelene kadar yenisini de alamayacağım. Satıcı da amazon nasıl yapacağım bilmiyorum. Bende aradım bana da yoğunluk vs. Bahane verdiler.

Satıcı amazon, kargoya verilmedi.

Tam olarak durum bu teslimat tarihi verilmedi. Ve ürün pahalı bir ürün iptal etsem iade gelene kadar yenisini de alamayacağım. Satıcı da amazon nasıl yapacağım bilmiyorum. Bende aradım bana da yoğunluk vs. Bahane verdiler.
Benim kartta limit boldu ve 30-40 TL fazlaydı Hepsiburada ama soğudum Amazon'un bu muamelesinden, iş inada bindi. Çok fark yoksa sevmediğim yere para kazandırmam.

Amazon Prime ile ilgiliyse bu olay büyük rezillik. Uygun fiyat veya hızlı kanalla müşteri teslimatını anlarım da zaten vermesi gereken hizmette süründürüp Prime A zorlama politikası ise geldikleri gibi giderler.
Amazon bir ülkeye girdiğinde ilk zamanlar için zarar bütçesi hazırlıyor. Kar komisyonlarını düşük tutuyor veya indirim diye satıcıyı mağdur etmeden normal fiyat karını ona verip piyasanın altında ürün satabiliyor.
İlk zamanda bu tür zararlardn sonra Türkiye'de tutunabilmek için Amazon Amerika, İngiltere veya Almanya gibi ülkelerde bulunan Türkiye'deki firmalarda satılmayan ürünleri getirmeli.

Ben 3 kulaklık iade ettim 4 kulaklık sipariş ettim hiçbirinde öyle bir olay olmadı. Logitech G332 SE veya HyperX sipariş ettiğim sırada Amazon Prime vardı diye hatırlıyorum. Üyeliğim yoktu. Müşteri hizmetleri çok ilgiliydi. Size öyle denk geldi diye düşünüyorum.

Mesele iadenin hemen hesaba geçmesi lazım müşteri hizmetleri 7-14 gün içerisinde geçer diyor.
Yanılıyorsunuz, iadeyi yapan firma onay verdikten sonra o uzun süre içerisinde paranız bankada bekletiliyor. Yani bu durumda firmanın yapabileceği bir durum yok tamamen bankayla alakalı.

Bence iptal etmeyip bekleyin. Kargoya verildikten sonra zaten hızlı gelecektir. Amazon iyi firmalarla işbirliği yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı