Çözüldü Amazon.com.TR'den sipariş verilen ürün gümrüğe takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baran12090

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar, ben bir ürün almak istiyordum fakat Türkiye'de bu ürün en ucuz 3000 TL'den başlamakta Amazon'da ise gümrük ücretiyle birlikte 693 TL falan ve ben bu ürünü Amazon'dan almak istiyorum ve biliyorsunuz ki Amazon bu gümrük ücreti karşılığında gümrük vergisini sizin adınıza ödüyor geriye de endişelenmem gereken tek bir şey kalıyor oda bu ürünün gümrüğe takılıp takılmayacağı bu ürün gümrüğe takılır mı?

https://www.amazon.com.tr/GAOMON-S620-Inches-Grafik-Tablet/dp/B07R77SNX9/ref=sr_1_29?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=22P1ZTVO21F5T&keywords=wacom&qid=1685094948&s=electronics&sprefix=wacom%2Celectronics%2C120&sr=1-29

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır takılmaz. Satın alma esnasında sizden tc kimlik isteyecek gümrük işlemleri için. Ay için maksimum 5 ürün hakkınız oluyor. Onun haricinde takılma yaşamazsınız. Gümrük işlerini Kerry lojistik diye bir firma hallediyor.

Not: Ekstra ücret de çıkmayacak, İthalat ücreti olarak ekstra masrafları önden ödemiş oluyorsunuz.
Büyük ihtimal bu miktar gümrükte çıkacak miktarın ön ödemesidir diye farz ediyorum umarım yani.

1685097430426.png

Hayır takılmaz. Satın alma esnasında sizden tc kimlik isteyecek gümrük işlemleri için. Ay için maksimum 5 ürün hakkınız oluyor. Onun haricinde takılma yaşamazsınız. Gümrük işlerini Kerry lojistik diye bir firma hallediyor.

Not: Ekstra ücret de çıkmayacak, İthalat ücreti olarak ekstra masrafları önden ödemiş oluyorsunuz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı