Amazon.com üzerinden bilgisayar alınır mı?

1500 Euro üzerinde olduğundan bireysel olarak ithal edemezsiniz cihazı, ticari kapsamda Türkiye içerisinde ödemeniz gereken ek vergiler var.

İthalat aşamasına ilişkin:
Tamam, onu ben de biliyorum. Amazon, Newegg gibi yerler vergi dahil hesaplıyor. Attığınız bakanlığın sitesinde %20 vergi uygulanacağı söyleniyor. Normalde 819 civarı vergi olması lazım ama burada 1296 dolar girilmiş. Neden olabilir bu? Amazon.co.uk üzerinden 1500 euro sınırını geçmesine rağmen laptop sipariş edip siparişi gelen var. Newegg'den 2 tane 3080 eGPU siparişi veren de var.

Tamam, onu ben de biliyorum. Amazon, Newegg gibi yerler vergi dahil hesaplıyor. Attığınız bakanlığın sitesinde %20 vergi uygulanacağı söyleniyor. Normalde 819 civarı vergi olması lazım ama burada 1296 dolar girilmiş. Neden olabilir bu? Amazon.co.uk üzerinden 1500 euro sınırını geçmesine rağmen laptop sipariş edip siparişi gelen var. Newegg'den 2 tane 3080 eGPU siparişi veren de var.

Hayır, buna uygun hesaplanmıyor. Gümrüğe takılması kesin değil ancak yasal olarak ithalat vergisini ödemeniz gerekiyor.

Madem ısrar ediyorsunuz, Newegg ile konuşma geçmişimi paylaşayım o halde. Amazon'la görüştüğümde benzer cevaplar aldım. Ödemeyi kabul etmezseniz geri ödeme alamıyorsunuz bazı durumlarda.

Dosya Ekleri

• newegg_ss1.png
    newegg_ss1.png
    46,6 KB · Görüntüleme: 30
  • newegg_ss2.png
    newegg_ss2.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı