Amazon.com amerikasepetim üzerinden gönderim yaparlar mı?

salih213

Hectopat
Merhabalar. Amazon.com sitesinden amerikasepetim üzerinden ürün almayı planlıyorum acaba amerikasepetim üzerinden gönderim yaparlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen adresini amerikasepetim olarak girdikten sonra ve amazon ürünü onlara teslim ettikten sonra amazonluk bir durum kalmıyor. Amerikasepetim ile muhatap olup sana göndermelerini sağlayacaksın. Ancak iki kere vergi ödersin. Bir amazondan alırken iki amerikasepetim sana yollarken.

Direkt amazondan alsan daha kârlı. Tabii gönderim yapıyorlarsa. Sanırım 3. şahıstan alım yapacaksın.

Sen adresini amerikasepetim olarak girdikten sonra ve amazon ürünü onlara teslim ettikten sonra amazonluk bir durum kalmıyor. Amerikasepetim ile muhatap olup sana göndermelerini sağlayacaksın. Ancak iki kere vergi ödersin. Bir amazondan alırken iki amerikasepetim sana yollarken.

Direkt amazondan alsan daha kârlı. Tabii gönderim yapıyorlarsa. Sanırım 3. şahıstan alım yapacaksın.
Ben öyle sistemlere ısınamadım hocam. Firma bir şey yapıp senin ürününe ek ücret isterse ne yapacaksın? Paşa paşa devlete öde vergini getirt gümrükten.

Ben öyle sistemlere ısınamadım hocam. Firma bir şey yapıp senin ürününe ek ücret isterse ne yapacaksın? Paşa paşa devlete öde vergini getirt gümrükten.
Zaten bu sistemde de vergisini ödüyorsun. Kargo ile yolluyorlar ve gümrükten geçiyor yine. Ancak daha zahmetli olduğu doğru.

Sanırım arkadaşın alacağı ürünün TR gönderimi yok o yüzden böyle yapmak istiyor.

Merhaba. Abebooks.com sitesinden kitap almayı düşünüyorum acaba alırsam kapıda ek bir ücret çıkar mı? Daha önce Abebooks.com sitesinden alışveriş deneyimim olmadı daha önce bu siteden alışveriş yapan biri varsa yardımcı olabilir mi? Kargo ve gümrük vergisini kapıda mı ödemek gerekiyor?

Geri
Yukarı