Amazon.com'da vergi alınıyor mu?

Rakward

Decapat
Arkadaşlar bu siteden nasıl alışveriş yapılıyor? 500 dolara ürün buldum, vergi, gümrük parası alıyorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
22 euroyu aşan her ürün için gümrük vergisi mevcuttur.

Evet, alınıyor. 500$'lık ürün için 100$ vergi ödeyeceksiniz. Bunun kargo bedeli de var. Bunların hepsini dahil edince karşınıza muhtemelen 620-630$'lık bir fatura çıkacak. Ama ürünün gümrüğe takılıp takılmadığını nasıl anlıyorsunuz pek bilemiyorum orasını :).

Yasaklı bir ürün olmadığı sürece takılmaz.

Evet vergi dahil fiyat veriyorlar, ben hiç amazon dan alışveriş yapmadım ama biraz araştırdım.
Sistem topluyorum ve Amazon dan almayı düşünüyorum üstelik bir çok ürün de kargo ücreti yok.
Eğer almayı düşünürsen sana tavsiyem satıcı olarak Amazon u seç, diğer satıcılardan alma ve bir diğeri sitede yeni ve kullanılmış ürünler de var buna dikkat et gözden kaçırırsan iyi olmaz.
Gözden kaçacak bir şey değil ama aklın da bulunsun :D
Amazon Türkiye sitesinden alabilirsin.

Ek olarak alttaki gibi bir ibare çıkabilir almak istediğin ürün de ama şöyle bir şey var
Bu altta yazan kesin değil yani ödeme kısmına geçtiğin de uyarı veriyorsa bu ürünü alamazsın
Eğer ödemesini yapabiliyorsan ürün sana gönderilir, yapamıyorsan alamazsın.
Diğer arkadaşların yorumlarını almanda fayda var.

amazon.JPG

Son düzenleme:
Evet vergi dahil fiyat veriyorlar, ben hiç amazon dan alışveriş yapmadım ama biraz araştırdım.
Sistem topluyorum ve Amazon dan almayı düşünüyorum üstelik bir çok ürün de kargo ücreti yok.
Eğer almayı düşünürsen sana tavsiyem satıcı olarak Amazon u seç, diğer satıcılardan alma ve bir diğeri sitede yeni ve kullanılmış ürünler de var buna dikkat et gözden kaçırırsan iyi olmaz.
Gözden kaçacak bir şey değil ama aklın da bulunsun :D
Amazon Türkiye sitesinden alabilirsin.
Kargo ücreti var. Amerika içine kargo ücreti yok. Bu diğer ülkeler için de geçerli. Hepsi kendi ülkesi içine ücretsiz kargo veriyor. Benden anakart için 18.74$ almışlardı.

Kargo ücreti var. Amerika içine kargo ücreti yok. Bu diğer ülkeler için de geçerli. Hepsi kendi ülkesi içine ücretsiz kargo veriyor. Benden anakart için 18.74$ almışlardı.

Amazon.de sitesinde ürünün altın da ''Ücretsiz kargo kapsamında'' yazıyor.
Yine de kargo ücreti alıyor mu, orda şu ülkelere ücretsiz gibi bir şey yazmıyor.
Mesela
ryzen.JPG

Amazon.de sitesinde ürünün altın da ''Ücretsiz kargo kapsamında'' yazıyor.
Yine de kargo ücreti alıyor mu, orda şu ülkelere ücretsiz gibi bir şey yazmıyor.
Mesela
Eki Görüntüle 317071
Amazon.de'den fazla ürün gönderilmiyor. Amazon.com'un gönderdiği ürün skalası daha geniş. Ayrıca daha ucuz Amazon.com. Eğer .com'dan alırsan 189+48 dolar. Yani 656 tl ye geliyor.

Amazon.de'den fazla ürün gönderilmiyor. Amazon.com'un gönderdiği ürün skalası daha geniş. Ayrıca daha ucuz Amazon.com. Eğer .com'dan alırsan 189+48 dolar. Yani 656 tl ye geliyor.

Fiyat karşılaştırması yaptığım da arada çok fark olmadığını görmüştüm
Ayrıca amazon.de türkçe destek verdiği ve gümrük de daha az sorun yaşatacağını düşünerek onu seçmiştim. belki atladığım yerler olabilir tekrar bakmakta fayda var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı