Amazon.com'dan alınan monitörü kargoyla iade etme

mert99x

Hectopat
Arkadaşlar Amazon'dan bir monitör aldım, fiyatı düşen başka bir monitör ile değişmek için iade edeceğim ancak kargo parasını ben ödeyeceğim. Ne kadar ödemem gerek sizce? Ve postaneden mi göndereceğim ben bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O çeşit bir kargo yani boyut, ağırlık vs. olarak size baya pahallıya gelir. Fiyat farkının üstüne bile çıkarsınız hatta. Gönderim şeklini eğer özel bir kargo talep etmezlerse (DHL, UPS vs.) PTT aracılığı ile yollayabilirsiniz.

O çeşit bir kargo yani boyut, ağırlık vs. olarak size baya pahallıya gelir. Fiyat farkının üstüne bile çıkarsınız hatta. Gönderim şeklini eğer özel bir kargo talep etmezlerse (DHL, UPS vs.) PTT aracılığı ile yollayabilirsiniz.
Hocam çok pahalıya gider o monitör, muhtemelen monitörün fiyat farkından fazla olur.
PTT ile yollayacağım zaten de, 200'den fazla vermem mümkün değil şimdi ne yapayım, iade etmiyeyim mi :/

PTT ile yollayacağım zaten de, 200'den fazla vermem mümkün değil şimdi ne yapayım, iade etmiyeyim mi :/
200 TL mi? O zaman size şöyle bir örnek vereyim ben. İstanbul’dan Varşova’ya (Polonya) bir dosya içinde evrak göndermem gerekti. PTT’ye ödediğim para 150 TL ‘idi. Yani sizin kargo ücretinin ne kadar yüksek çıkacağını az çok anlarsınız.

Ben Almanya'ya bir montu 89 TL'ye gönderdim. Şimdi monitörün boyu ve ağırlığı, bir de ABD'nin mesafesini düşünüp sen hesapla kargo fiyatını :)

Amazon belli bir miktara kadar iade yapıyor. Gerisi sizden çıkmış oluyor. Satıcıdan aldıysanız kargo ücretini vermek zorunda değiller yani tamamen sizden çıkıyor kargo ücreti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı