Amazon Alınan Ürünü İade Etme

BIZZYMAN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Trader in Growtopia
Merhaba arkadaşlar, Amazon.com'dan aldığım 1.6 kiloluk RX480'i iade edeceğim. Özel kargo şirketlerinde fiyatlar tavan yapmış. 30 Mart 2017'ye kadar ürünün ellerine ulaşması gerekiyor. Kutunun ebatları 8 x 27 x 35 (UPS evrağında 3,3 x 10,5 x 13,7 in yazıyo). PTT Turpex ile 75 - 95 lira arası bir fiyat tutuyor. Sizce bu yol ekran kartımı göndermem için uygun mu ? Ayrıca paketime zarar gelirse onlar bu hizmeti seçtiğim için sigorta sağlıyorlar mı yoksa kendim mi sigorta seçmeliyim ? Sigorta skalasını biliyorsanız ve eklerseniz çok iyi olur. Lütfen yardımcı olun ürünü yarın teslim edeceğim postaneye ve gerekli bilgileri edinmem gerekiyor. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. ( Önceden Turpex kullanıp kullanmadığınızı belirtirseniz iyi olur).

@MF @Recep Baltaş @Ali Güngör @Asım Demir @er36po

Bunun için Amazon ile irtibata geçebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla zaten ürün iadesinde ücreti kendileri karşılıyor. Size nasıl göndermeniz gerektiğini tarif ederler.

Amazon takipli olduktan sonra en ucuz kargo şirketini kullanmanızı önerir, ayrıca ürününüz 50€'dan pahalı ise sigorta yapmanızı önerir. Ürünü gönderdikten sonra müşteri hizmetlerine durumu bildirirseniz kargo ücretini iade edeceklerdir.

İade işlemini nasıl başlatacağınıza gelince; My Orders kısmında ekran kartını bulun, Return seçeneğine tıklayın. İade isteğinde bulunduktan sonra ne yapmanız gerektiği hakkında ayrıntılı bir belge göreceksiniz, ayrıca kargo kutusunun üstüne yapıştırmanız gereken iade bildirisi de orada olacak. Bu kısımda İngilizceniz yetmediyse ekran fotoğrafı atarsanız yardımcı olabilirim.

Amazon takipli olduktan sonra en ucuz kargo şirketini kullanmanızı önerir, ayrıca ürününüz 50€'dan pahalı ise sigorta yapmanızı önerir. Ürünü gönderdikten sonra müşteri hizmetlerine durumu bildirirseniz kargo ücretini iade edeceklerdir.

İade işlemini nasıl başlatacağınıza gelince; My Orders kısmında ekran kartını bulun, Return seçeneğine tıklayın. İade isteğinde bulunduktan sonra ne yapmanız gerektiği hakkında ayrıntılı bir belge göreceksiniz, ayrıca kargo kutusunun üstüne yapıştırmanız gereken iade bildirisi de orada olacak. Bu kısımda İngilizceniz yetmediyse ekran fotoğrafı atarsanız yardımcı olabilirim.

Dostum sağol ingilizcem yetiyor ancak bilgi açısından pek yeterli değilim. Etiketler ve gümrük geçiş izin kağıtları vs sorun değil işte benim dediğim konu Turpex ile alakalı (hız, detaylar, memnuniyet, sorumluluk). Her neyse yardım etmeyi denemişiniz. Birkaç bilgi kaptım sizden, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı