Amazon.com'dan alışveriş yapma rehberi

Amazon'dan gelme Evga 700B2 kullaniyorum suanda. Otomatik 120/220V gecisi yaptigi icin herhangi bir sorun olmuyor. Ozellikle tek dikkat etmeniz ar sunlar:
  1. Otomatik 120-220V gecisine sahip olmasi. Manuel switche sahip olan PSU'lar genelde dandino malzemeden uretiliyorlar. Guvenilmezler artik.
  2. Tanindik, bilindik markalardan olsun. Boylece karsinizda bir soruna karsi muhatap bulabilirsiniz.
Anladım, kafamda bir soru kalmadı artık. Sormamın nedeni Orange marka elektro gitar amfim vardı ve üzerindeki manuel geçişli voltaj değeriyle oynamıştım(ne olacağını bilmiyordum tabii:ıslık:). Sonuçta amfi bozuldu ama servisi hemen halletti. Bilgisayarda da aynı olay yaşanırsa tüm sistemi bozabileceği ihtimali için sorayım dedim. Teşekkür ederim yanıtınız için :).

@SypeR hocam merhaba, Free Shipping seçtiğim bir ürün ödemeye gelince Shipping & handling parası alıyor, almaya çalıştığım linkte. Türkiye'ye mi yok acaba bedava kargo?

https://www.amazon.com/Acer-Predato...F8&qid=1474060653&sr=1-2&keywords=g-sync&th=1
''Free shipping'' dediğimiz olay Türkiye için geçerli değildir. Neden? Çünkü: Aldığınız ürün yurt dışından geliyor ve yurt dışına gönderimlerde ücretsiz kargo gibi bir olay söz konusu değildir.

Siz Türkiye'de olduğunuz için oradan buraya ücretsiz kargo seçeneği maalesef kapalıdır. Türkiye'den alacağınız her üründe kargo ücretini ödemek zorundasınız. Ayrıca almak istediğiniz ürün $388 yani vergi ücretini de ödeyeceksiniz...

''Free shipping'' dediğimiz olay Türkiye için geçerli değildir. Neden? Çünkü: Aldığınız ürün yurt dışından geliyor ve yurt dışına gönderimlerde ücretsiz kargo gibi bir olay söz konusu değildir.

Siz Türkiye'de olduğunuz için oradan buraya ücretsiz kargo seçeneği maalesef kapalıdır. Türkiye'den alacağınız her üründe kargo ücretini ödemek zorundasınız. Ayrıca almak istediğiniz ürün $388 yani vergi ücretini de ödeyeceksiniz...
Ne sacmaliyorsun sen? Kac tane kargo sildirdim Free Shipping ucreti uzeri oldugu icin.

Amazon Deneme Prime uyeligini baslat, ilgili urunu siparisini gec ve Amazon Live Chat uzerinden Prime uyesi oldugunu belirt, kargo ucretinin alinmamasinin gerektiginu ama sepete eklendigini soyle. Ardindan siparis numarani onlar daha istemeden ver. Gelen elemanin icerideki rutbesine gore sansin degisiyor. Kimisi hemen yardimci oluyor, kimisi daha acemi oldugu icin ustlerini dahil ediyor isleme. Üstlerinde insiyatifine kalmis bir durum.

Ne sacmaliyorsun sen? Kac tane kargo sildirdim Free Shipping ucreti uzeri oldugu icin.

Amazon Deneme Prime uyeligini baslat, ilgili urunu siparisini gec ve Amazon Live Chat uzerinden Prime uyesi oldugunu belirt, kargo ucretinin alinmamasinin gerektiginu ama sepete eklendigini soyle. Ardindan siparis numarani onlar daha istemeden ver. Gelen elemanin icerideki rutbesine gore sansin degisiyor. Kimisi hemen yardimci oluyor, kimisi daha acemi oldugu icin ustlerini dahil ediyor isleme. Üstlerinde insiyatifine kalmis bir durum.
Şans ile oynuyorsun gelip bana ne saçmalıyorsun diyorsun?

Şans ile oynuyorsun gelip bana ne saçmalıyorsun diyorsun?
Sans ile oynamiyorum sistemin sana kimi atayacagina bagli dedim. Tecrubeli elemana gelirsen isini hemen bitirip cikarsin, denk gelemezsen ugrasirsin, canin sikilir pes edersin. Olay bundan ibaret.

Tabi okudugundan bir sey anlamadigin icin yapacak bir sey de yok.

Son düzenleme:
Sans ile oynamiyorum sistemin sana kimi atayacagina bagli dedim. Tecrubeli elemana gelirsen isini hemen bitirip cikarsin, denk gelemezsen ugrasirsin, canin sikilir pes edersin. Olay bundan ibaret.

Tabi okudugundan bir sey anlamadigin icin yapacak bir sey de yok.
Sen bildiğini okumaya devam ettiğin sürece, benim sana ne anlattığımı veya kendinin ne yazdığını anlayamayacaksın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı