Amazon.com'dan alışveriş yapma rehberi

Amazondan bu https://www.amazon.com/Corsair-Flas...6122&sr=1-2&keywords=Corsair+Flash+Voyager+GT usb bellek almak istiyorum. Fakat sepete ekleme butonu çıkmıyor. Yerine başka birşey çıkıyor. Acaba nedeni nedir?
Adsız.png

Diğer bir sorum da Amazondan 3 parça toplam 83 Dolar alışveriş yapmak istiyorum. Acaba vergi öder miyim? En sonda vergi ücreti gözükmüyor. Sınır tam olarak kaç dolar?

Amazondan bu https://www.amazon.com/Corsair-Flas...6122&sr=1-2&keywords=Corsair+Flash+Voyager+GT usb bellek almak istiyorum. Fakat sepete ekleme butonu çıkmıyor. Yerine başka birşey çıkıyor. Acaba nedeni nedir?
Eki Görüntüle 192672

Diğer bir sorum da Amazondan 3 parça toplam 83 Dolar alışveriş yapmak istiyorum. Acaba vergi öder miyim? En sonda vergi ücreti gözükmüyor. Sınır tam olarak kaç dolar?
75 Euro vergi sınırı mevcut. Kıl payı vergiden yırtıyorsun :) Alabilirsin vergi ödemeyeceksin.
O işaretlediğin kısımda ürünün prime üyelere ayrıldığı yazıyor. 30 günlük deneme başlatabilirsin. 30 gün sonra iptal edersin. Bu süre içinde daha fazla alışveriş yapmanı öneririm ama. Boşuna gitmesin...

Takip numarasını verirler. Site üzerinden veya kargo firması üzerinden kargonu takip edebilirsin.
Kesin Takip no veriyorlar mı peki? PTT'den falan takip edebiliyormuyum. Bir sorun çıkar mı ? Tam nasıl alışveriş yapacağımı bilmiyorum. Aliexpress vs. olsa alışverişlerim var tabi.

Ben de Amazon da bir şeyler aldım. Kargoya verilince sana kargo firması ismini ve takip numarası verdiler. Ben de rahatlıkla takip edebildim. Bana Yurtiçi kargo ile geldi. Galiba Türkiye de Yurtiçi kargo getiriyor. Bana 9 günde elime ulaştı.

Cooler Master Hyper 212Evo alcam 27 Dolar'a ama takip numarası falan nasıl oluyor?
Takip numarasini veriyorlar. Turkiye'ye gelene kadar iParcel (UPS), Turkiye'ye girdikten sonra ise Yurtici ile takip ediyorsun. (iParcel sayfasinda ikinci bir takip numarasi verecek.)

Eki Görüntüle 192672

Prime uyelerine ozel yapilan indirime denk gelmis. Demo Prime uyeligi yeterli geliyor.

Prime aboneliğine üye olsam ve birçok alışveriş yaptıktan sonra aboneliğimi iptal edebilirmiyim? Sıkıntı çıkarırlar mı? Üyeliğin başka avantajları var mı?

Prime aboneliğine üye olsam ve birçok alışveriş yaptıktan sonra aboneliğimi iptal edebilirmiyim? Sıkıntı çıkarırlar mı? Üyeliğin başka avantajları var mı?
Tabii ki iptal edebilirsin, neden olmasin.

Kargo ucretini odememek gibi avantajlari mevcut.

Bugün Amazondan bir şeyler aldım ve belki kargo ücretini sildirebilirim umuduyla mesaj attım. Gelen mesajda silinmeyeceği yazıyor. Fakat bazı şeyler daha yazıyor. Anlamadım bana yardımcı olur musun.

This is Marilou, from Amazon.com Customer Support!

Your order has entered the shipping process and therefore can't removed the shipping charge.

But we will waive the shipping charge total of $11.24 for your order once the item totally shipped out.

I'll get back to you on October 31, 2016,I'll sent you an email confirmation once the refund already process.

I appreciate your patience.

We look forward to seeing you again soon.
[TBODY] [/TBODY]

We'd appreciate your feedback. Please use the links below to tell us about your experience today.
[TBODY] [/TBODY]

Best regards,
Marilou D.
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
'

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı