Amazon.com'dan Türkiye'ye sipariş verilebilir mi?

Kargo bedava olanlardan alsam ekstra gümrük ücreti falan çıkar mı ? Çıkarsa ödemek zorunda değilim sanırım bırakırım orda :D
Vergiyi ayrı ödemiyorsun, eğer alacağın ürün vergisiyle beraber 5 dolardan fazlaysa satın alamazsın. Zaten bir kuruşluk bir ürüne bile sabit vergilendirme uygulandığı için (16 TL civarı olması lazım) kargoyu da katarsan bir şey alamayacağını düşünüyorum.

Verebilirsin. Satıcısı Amazon olan ve Türkiye'ye teslimatı yapılan ürünlerde "VAT Include" gibi bir ibare olur, işte o vergiyle beraber hesaplanmış sizin en son ödeyeceğiniz total miktardır. Sizin durumunuzda, 5$'ı geçmediği takdirde ekstra herhangi bir şey ödemezsiniz.

Ya 5 dolarlık da vergi çıkarsa?
Vergi çıkar. Hatta amazon vergileri alınan ürüne göre değişmekle birlikte satın alma anında üzerine eklediği için Çin sitelerine göre çok daha fazla vergi alıyor. Çin sitelerinde vergi teslim alma anında ödenecek şekilde ayarlanır. Bu şekilde gelen ürünlerinde gümrükte değerine bakılarak vergisi hesaplanır. Gümrükte hesaplanan bütün vergiler çok daha düşüktür. Ürünün değerine düzgün bakmazlar eğer abartı birşey yoksa hep yaklaşık vergiler çıkar. Aynı fiyatlı aynı ürüne farklı vergiler uyguladığına şahit oldum.

Vergi çıkar. Hatta Amazon vergileri alınan ürüne göre değişmekle birlikte satın alma anında üzerine eklediği için Çin sitelerine göre çok daha fazla vergi alıyor. Çin sitelerinde vergi teslim alma anında ödenecek şekilde ayarlanır. Bu şekilde gelen ürünlerinde gümrükte değerine bakılarak vergisi hesaplanır. Gümrükte hesaplanan bütün vergiler çok daha düşüktür. Ürünün değerine bakmazlar eğer abartı bir şey yoksa hep yaklaşık vergiler çıkar. Aynı fiyatlı aynı ürüne farklı vergiler uyguladığına şahit oldum.

Aldığından daha az vergi ödemesi olursa Amazon kalan kısmını iade ediyor yalnız benim başıma 3 4 kere geldi.

Gençler şimdi baktım ürünlere de 2 3 dolarlık ürünler 8 dolarlık gönderimle geliyor. Kısacası sanırım kullanamıyorum bu kodu. Ürün önerisi olan varsa 5 dolara alabileceğim bir şey varsa linki atabilirsiniz.

Gençler şimdi baktım ürünlere de 2 3 dolarlık ürünler 8 dolarlık gönderimle geliyor. Kısacası sanırım kullanamıyorum bu kodu. Ürün önerisi olan varsa 5 dolara alabileceğim bir şey varsa linki atabilirsiniz.
Aynı hesapla giriş yaparak amazon.com.tr adresi üzerinden indirimi kontrol ettiniz mi?

Bana denk geldi hatta bir tanesinde Ryzen 5 2600 işlemci almıştım 3 4 ay sonra 180 TL iade gelmişti her üründe olmuyordur ama fazla aldığında iade yapılıyor o konuda Amazon'a güvenebilirsiniz.
Ama şöyle bir durum var. Amazon vergileri Türkiye vergi düzenlemesine göre hesaplıyor. Böyle olunca gümrük memurunun vergiyi kolayca kontrol etme ve Çin sitelerine göre daha yüksek yazması daha kolaylaşıyor. Amazon olması gereken vergiyi ekliyor. Eğer gümrük memuru buna rağmen kafasına göre düşük vergi yazarsa o zaman iadesi yapılabilir. Mümkün oldukça çin sitelerinden almak daha az vergi ödenmesini sağlayacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı