Amazon.de üzerinden ekran kartı almak

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Son zamanlardır amazon.de sitesini takip ediyorum, arada normal fiyattan RTX serisi ekran kartları satılıyor. Birkaç gün önce RTX3060 3500TL civarına satıldı, belki vergiler falan derken fiyatı artabilir sepette ama uygun fiyata denk geliyordu. RTX3070-3080 gibi ekran kartları almak riskli mi? Gümrükte takılma şansı var mı? Arızalanırsa nereye göndereceğiz?

Selamünaleyküm arkadaşlar. Son zamanlardır amazon.de sitesini takip ediyorum, arada normal fiyattan RTX serisi ekran kartları satılıyor. Birkaç gün önce RTX3060 3500TL civarına satıldı, belki vergiler falan derken fiyatı artabilir sepette ama uygun fiyata denk geliyordu. RTX3070-3080 gibi ekran kartları almak riskli mi? Gümrükte takılma şansı var mı? Arızalanırsa nereye göndereceğiz?
Gümrükte takılmaz. Ekran kartı yasaklı ürün değil. Takılsa bile en kötü paran iade olur. Hiç alışveriş yapmadığım için riskli olur mu olmaz mı bilemem. Alışveriş yapan arkadaşlarlar bilgilendirir zaten.

Dostum ben önermem. Her ne kadar Amazon'a güveniyor olsan da bu arkadaşın başına gelen çok kötüydü. Okuyup tekrar düşünmeni isterim.

Arızalanırsa yurtdışına göndereceksin. Riskli değil. Ben de GTX 950 almıştım bir ara, gümrük vergisi 30TL idi. Onun 700TL'ye almıştım. 3600 desek sana da 100-150 çıkar en fazla.

Arızalanırsa hiçbir yere gönderemezsin. Gidersin çarşıya yaptırırsın. Tabii onu yapacak usta da lazım. Gümrük olayı ise, takılır tabi. Para isterler.

Dostum ben önermem. Her ne kadar Amazon'a güveniyor olsan da bu arkadaşın başına gelen çok kötüydü. Okuyup tekrar düşünmeni isterim.

Amazon müşteri memnuniyeti açısından en iyi alışveriş şirketlerinden arkadaşa para iadesini yapmışlar zaten. Mağdur olacağını sanmıyorum.

Arızalanırsa hiçbir yere gönderemezsin. Gidersin çarşıya yaptırırsın. Tabii onu yapacak usta da lazım. Gümrük olayı ise, takılır tabii. Para isterler.

Yok gönderebiliyor. Garanti sunuyorlarsa tek yapması gereken verilen kargo takip numarası ile vermek ya da kurye ile alıyorlar. Benimkisinde bir arıza çıktı, güzel ilgilendiler. 1 ay sürse de sonrasında kavuştum.

Yok gönderebiliyor. Garanti sunuyorlarsa tek yapması gereken verilen kargo takip numarası ile vermek ya da kurye ile alıyorlar. Benimkisinde bir arıza çıktı, güzel ilgilendiler. 1 ay sürse de sonrasında kavuştum.
1 ay bekleyeceksem ve bu şekilde uğraşacaksam niye alayım ki?

İlla uğraşacaksın diye bir durum yok. Benimkisinde arıza olma sebebi fanlarında sıkıntı vardı, bedava gönderdim. Bedava tekrar geri aldım. Gümrük vergisini de onlar ödedi, tamir için gönderdiğimde ucuz alıyorsak beklemesini de bilmek lazım.

Sorun yaşasanız bile Amazon bu konuda ilgilidir, işin sonunda memnun ayrılan hep siz olursunuz.
Kimse sizi almaya zorlamıyor. Düşük bir ihtimalle ola ki sıkıntı yaşarsanız sırf 1 ay fazla beklememek için 3500TL'lik kartlara, 13500TL ödeyerek Türkiye'den alabilirsiniz. Para sizin, hayat sizin, mal sizin :)

Geri
Yukarı