Çözüldü Amazon.de'den alışveriş yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdullah01

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;
Yeni direksiyon seti bakınıyordum. Türkiye'de resimdeki ürünlerin fiyatı oldukça yüksek, ben bu ürünleri Amazon de üzerinden buldum. Türkiye gönderimi yapan firmanın ürünlerini ekledim. Ancak benim anlamadığım bir şey var, bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum. Biliyorsunuz ki yurt dışından gelen her ürün gümrük vergisi gibi şeylere tabii tutuluyor. Daha önce de yurt dışından alışveriş yapmadım. Resimlerde gördüğünüz gibi son işlem kısmındayım, ürün ücreti, döviz kuru garanti ücreti, kargo ve paketleme ücretleri ile toplam bir tutar belirtilmiş. Şimdi ben bu siparişi onaylasam gümrük vergisi ödemem gerekecek mi yani ilerleyen süreçte benden ekstra bir ücret istenecek mi? Konuya hakim arkadaşlarlar yazarsa sevinirim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gerekecek. T.C. Ticaret Bakanlığı Burada görebileceğiniz üzere vergilendirmeye tabisiniz. Vergiyi %18+%20 olarak hesaplamak durumundasınız. Vergilerle birlikte totalde 967 euro yani şu anki kurla 19.301 TL'ye gelecek.
Gerekecek. T.C. Ticaret Bakanlığı Burada görebileceğiniz üzere vergilendirmeye tabisiniz. Vergiyi %18+%20 olarak hesaplamak durumundasınız. Vergilerle birlikte totalde 967 euro yani şu anki kurla 19.301 TL'ye gelecek.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı