Amazon ekran kartını iade etmiyor

maze2m

Decapat
Daha fazla  
3 Ekim 2023'te XFX RX 6600 ekran kartını Amazon'un kendi satıcısından satın aldım. 1 ay sonra sorun çıkarmaya başladı ve ürünün distrübitörüne yazdım. Bana geri dönüş yaptıklarında ürünün sistemde kayıtlı olmadığını, Amazon ile konuşmam gerektiğini söylediler. Ben de Amazon ile konuştum fakat ellerinde ürünün aynısından olmadığı için değişim yapamayacaklarını, ellerine geldiği zaman değişim yapabileceklerini söylediler. Yaklaşık 3 aydır bekliyorum fakat stoklar yenilenmiyor. Ürünün muadili ile değişimini talep ettim fakat onu da yapmadılar. Ürünün 3 yıl önce çıktığını, stoklara tekrardan gelmesini zor olmasını belirtmeme rağmen hiçbir şekilde yardım etmiyorlar. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?
Not: Ürünün kutusundan garanti kağıdı çıkmadı.

Aynı kartı geçen yıl kutulu faturalı garantili 4000'e aldım hala kullanıyorum taş gibi sıfır kart almak saçma.

Soruna gelecek olursak tüm şikayetini buraya anlattığın gibi mesai saatleri içinde Amazon'u arayıp anlat çözerler.

Tüketici mahkemesine gidebilirsiniz, başka çaresi yok gibi duruyor. Amazon yapmaz normalde böyle, çok şaşırdım gerçekten.

O en son yol olayı bu şekilde baştan başka birisine anlatarak çözüm aramak daha mantıklı.

Aynı kartı geçen yıl kutulu faturalı garantili 4000'e aldım hala kullanıyorum taş gibi sıfır kart almak saçma.

Soruna gelecek olursak tüm şikayetini buraya anlattığın gibi mesai saatleri içinde Amazon'u arayıp anlat çözerler.

O en son yol olayı bu şekilde baştan başka birisine anlatarak çözüm aramak daha mantıklı.
Defalarca anlattım tek söyledikleri şey ürün için acil stok bilgisi vereceğiz

Geri
Yukarı