Amazon Global'den alışveriş yapmak

OOnly

Picopat
Daha fazla  
Amazon Globalde TR'ye göre fiyatı uygun olan bir laptop buldum fakat gümrük işleri gibi şeyler sıkıntı yaratır mı? Bilgilendirseniz sevinirim.

Satıcı Amazon ise her şeyi kendileri hallediyor, direkt olarak elinize ulaşıyor. Satıcı farklı ise ve Amazon Lojistik tarafından ürün getiriliyorsa yine Amazon her şeyi hallediyor. Ancak satıcı farklı ve gönderim farklı ise durumlar değişir.

Hocam aman diyim yeni yönetmelik ile 150$ sınırını geçen ürünlerde fena ücretler ödüyorsunuz ayrıca gümrük müşaviri tutup ona noterden vekalet veriyorsunuz. Vekalet ücreti, müşavir ücreti, gümrük işlemleri yapılırken depoda bekleme ücreti, dosya masrafı ve vergiler derken aldığı ürünün 2-3 katını ödeyen var. Amazon, newegg veya normal satıcı farketmez. Zaten satın alım yapsanız bile gözlerinden kaçmaz ise amazon artık iptal ediyor.

Satıcı Amazon ise her şeyi kendileri hallediyor, direkt olarak elinize ulaşıyor. Satıcı farklı ise ve Amazon Lojistik tarafından ürün getiriliyorsa yine Amazon her şeyi hallediyor. Ancak satıcı farklı ve gönderim farklı ise durumlar değişir.

Yok değil maalesef.

Hocam aman diyeyim yeni yönetmelik ile 150$ sınırını geçen ürünlerde fena ücretler ödüyorsunuz ayrıca gümrük müşaviri tutup ona noterden vekalet veriyorsunuz. Vekalet ücreti, müşavir ücreti, gümrük işlemleri yapılırken depoda bekleme ücreti, dosya masrafı ve vergiler derken aldığı ürünün 2-3 katını ödeyen var. Amazon, Newegg veya normal satıcı fark etmez. Zaten satın alım yapsanız bile gözlerinden kaçmaz ise Amazon artık iptal ediyor.

Olmadı bu. Doları Türk lirasına çevirip üstüne 1.5k gümrük ücreti koyunca bile Türk piyasasına göre bayağı ucuz oluyor. Bir de üstüne bunlar mı var :(

Yok değil maalesef.

Olmadı bu. Doları Türk lirasına çevirip üstüne 1.5k gümrük ücreti koyunca bile Türk piyasasına göre bayağı ucuz oluyor. Bir de üstüne bunlar mı var :(
Bende yakın zamanda 170$ lık alışveriş yapacaktım. Bunun üzerine araştırma yaptım ve sonuç böyle maalesef. Bağlantıyı bırakayım sizde göz atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı