Amazon hesap askıya alma

ibrahim gecn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha demin Amazon hesabım şüpheli ödeme işlemi nedeniyle askıya alındı. Hesap ekstrenizden fotoğraf paylaşın, bazıları kartın son 4 hanesi gorulecek sekilde fotografini amazona atin diyor fakat böyle bir şey yapma ihtimalim söz konusu değil. Peki eğer şüpheli bir ödeme yöntemi kullandım dersek başım belaya girme ihtimali yoktur değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, daha demin Amazon hesabım şüpheli ödeme işlemi nedeniyle askıya alındı. Hesap ekstrenizden fotoğraf paylaşın, bazıları kartın son 4 hanesi gorulecek sekilde fotografini amazona atin diyor fakat böyle bir şey yapma ihtimalim söz konusu değil. Peki eğer şüpheli bir ödeme yöntemi kullandım dersek başım belaya girme ihtimali yoktur değil mi?

Hocam Amazon en güvenli alışveriş sitelerinden biridir atabilirsiniz eğer yasa dışı bir şey yapmadıysanız başınız belaya girmez.

Ama yasa disi bir odeme yontemi kullandim. Endisem Amazon'un bu durumu baska kurumlara bildirme yetkisi var midir?

Hocam geçmiş olsun kartın sahibi bu durumu yetkili kişilere söyleyecektir sonra yetkili kişiler bu durumu Amazon ile konuşacak Amazon'da mecburen bilgileri verecektir en az cezayı almak için en yakın zamanda polis karakoluna gidip durumu anlatın eğer kendiniz itiraf ederseniz daha az bir ceza alabilirsiniz. Bu hırsızlığa giriyor. Eğer yanlış bir yol seçip ben yapmadım derseniz bile, burada itiraf ettiniz ve Amazon'daki telefon numarası adres ile sizin olduğunuz kanıtlanır ve daha fazla bir ceza alırsınız. Eğer yaşınız küçükse sonuçları ne olursa olsun bunu ailenize hemen anlatın. İyi günler.

Son düzenleme:
Yani numara olarak discordda bir çocuğu kandırıp onun numarası ile doğruladım, adresi evimden 1 kilometre uzak bir bakkalın adresini verdim. Fakat ürünü teslim almadım. Hesap askıya alındığı için. Pek bir sorun çıkacağını sanmıyorum fakat bugün de başka bir kart ile aliexpress üzerinden ödeme yaptım onda sorun çıkar mı ? Türkiyede destek hattı olmayan yabancı bir firima. Benim bilgilerimi vereceklerini sanmıyorum.

Yani numara olarak discordda bir çocuğu kandırıp onun numarası ile doğruladım, adresi evimden 1 kilometre uzak bir bakkalın adresini verdim. Fakat ürünü teslim almadım. Hesap askıya alındığı için. Pek bir sorun çıkacağını sanmıyorum fakat bugün de başka bir kart ile aliexpress üzerinden ödeme yaptım onda sorun çıkar mı ? Türkiyede destek hattı olmayan yabancı bir firima. Benim bilgilerimi vereceklerini sanmıyorum.
CC yapıp bir de buradan akıl almak? Aynen hiçbir sorun olmaz devam edin. Birini yaptın iptal oldu tamam yahu diğerini yapıp burada bunu paylaşmak ? Bu ne özgüven arkadaş. Siz yapmaya devam edin cc işi 2016-2017'de mahvetti bir sürü genci hepsi şu anda hapishanede ki çevremde varlar 6 yıl yiyenden tut 10 yıla kadar da yiyen oldu. Yaşınız küçük muhtemelen size bir tavsiye bu tip şeyleri bırakmak olacak gidip gelip birde forumlarda konu açıp insanların fikirlerini sormak ne ya ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-01-18-20-32-39-873_com.opera.browser.png
    Screenshot_2022-01-18-20-32-39-873_com.opera.browser.png
    143,6 KB · Görüntüleme: 97
Karti tek ben kullanmadim kullandiktan sonra Discord'da paylasim bir sürü kisi kulllandigina dair SS attilar yaklasik benim diisimda 7bin TL'lik harcama yapildi suc ortagim da var sorun olmaz
An ihtibari ile kart sahibi beni aradi trendyol hesabinizdan benim kart bilgilerim ile islem yapilmistir diye ayni zamanda babamada mesaj attar cagiriyolar yarin ifadeye ifade veregim siz siz olun bu islere bulasmayin

Akli basinda olmayan insanlar yapiyormus boyle seyleri simdi anladim

Karti tek ben kullanmadim kullandiktan sonra Discord'da paylasim bir sürü kisi kulllandigina dair SS attilar yaklasik benim diisimda 7bin TL'lik harcama yapildi suc ortagim da var sorun olmaz
An ihtibari ile kart sahibi beni aradi trendyol hesabinizdan benim kart bilgilerim ile islem yapilmistir diye ayni zamanda babamada mesaj attar cagiriyolar yarin ifadeye ifade veregim siz siz olun bu islere bulasmayin
An ihtibari ile kart sahibi beni aradi trendyol hesabinizdan benim kart bilgilerim ile islem yapilmistir diye ayni zamanda babamada mesaj attar cagiriyolar yarin ifadeye ifade veregim siz siz olun bu islere bulasmayin.
Akli basinda olmayan insanlar yapiyormus boyle seyleri simdi anladim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı