Amazon İlk Alışveriş

qwelwolf

Centipat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba,

Amazon'dan bir ürün almayı düşünüyorum ancak daha öncesinde tecrübem yok, güncel durumları da bilmiyorum.

Tecrübesi olan birisi 40 dolarlık ürünün tüm masraflarıyla beraber yaklaşık kaç TL olabileceğini iletebilir mi?

Arkadaşlar merhaba,

Amazon'dan bir ürün almayı düşünüyorum ancak daha öncesinde tecrübem yok, güncel durumları da bilmiyorum.

Tecrübesi olan birisi 40 dolarlık ürünün tüm masraflarıyla beraber yaklaşık kaç TL olabileceğini iletebilir mi?
250 tl'ye gelirse şükretmek lazım.

Ürünün vergisi dahil her şeyi yazıyor olması gerekir. Yani kartından çekilen tutar dışında bir şey ödemezsin.

Ürünün vergisi dahil her şeyi yazıyor olması gerekir. Yani kartından çekilen tutar dışında bir şey ödemezsin.
Hesap oluşturma, sepete atma ve ödeme kısmına gelme gibi işlemler yapmadım o nedenle soruyorum tecrübesi olan varsa ne kadar tutuyor diye, yine de teşekkürler :)

Yap o zaman dersen şirket PC girmiyor ve eve geçinceye kadar fikir veren olsun diye açtım konuyu.

Arkadaşlar merhaba,

40 dolarda vergi yok. Kargo var sadece.

Avrupa ülkelerinden birinden geliyorsa kargo, %18 değilse %20 KDV + %20 gümrük vergisi ödersin.
Ayrıca seçeneğin varsa Amazon'dan alışveriş yapma ve spariş edeceğin ürünün, yasaklı ürün listesinde olup olmadığını öğren.

Avrupa ülkelerinden birinden geliyorsa kargo, %18 değilse %20 KDV + %20 gümrük vergisi ödersin.
Ayrıca seçeneğin varsa Amazon'dan alışveriş yapma ve spariş edeceğin ürünün, yasaklı ürün listesinde olup olmadığını öğren.
Yani yaklaşık 350 TL bandında oluyor kargo ücretsiz, doğru mu?

Ekran Resmi 2019-07-31 14.58.13.png
Ekran Resmi 2019-07-31 14.58.23.png

Ekstra gümrük vergisi eklenmiş hali mi emin değilim. Kredi kartınızdan 48.56 Dolar çekilir eğer ekstra gümrük vergisi dahil değilse kargoyu dağıtıma getirdiklerinde sizden bedeli temin ediyorlar. (En azından PTT kargoda böyle)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı