Amazon Japonya "para alıkoyma" mağduriyeti

Amazon Sign-In ben de hiç alışveriş yapmadım alışverişsiz konuşabiliyor olmanız lazım. Sizi otomatik bota yönlendirince bota canlı destek yazın ordan bağlanın. Daha az önce görüştüğüm destek sizi müdürüme bağlayayım mı diye sordu. Sizin yerinizde olsam attığım linkten tekrar bağlanır, az önce bir görüşme gerçekleştirdim ve görüştüğüm kişi müdürüyle iletişime geçme talebimi reddetti şikayet etmek istiyorum ve müdüre bağlamanızı talep ediyorum der misiniz acaba. Niye farklı farklı cevaplar versinler ki. SS almadım üzgünüm fakat benim konuştuğum global yardımcısı jp ile de ilgilendi müdürüne de bağlamayı önerdi. Çok ilginç.

Amazon Sign-In ben de hiç alışveriş yapmadım alışverişsiz konuşabiliyor olmanız lazım. Sizi otomatik bota yönlendirince bota canlı destek yazın ordan bağlanın. Daha az önce görüştüğüm destek sizi müdürüme bağlayayım mı diye sordu. Sizin yerinizde olsam attığım linkten tekrar bağlanır, az önce bir görüşme gerçekleştirdim ve görüştüğüm kişi müdürüyle iletişime geçme talebimi reddetti şikayet etmek istiyorum ve müdüre bağlamanızı talep ediyorum der misiniz acaba. Niye farklı farklı cevaplar versinler ki. SS almadım üzgünüm fakat benim konuştuğum global yardımcısı jp ile de ilgilendi müdürüne de bağlamayı önerdi. Çok ilginç.
Maalesef hem Amazon.com hem de Amazon.uk üzerinden gerçekleştirdiğim 4 farklı canlı yardım denemesinde de yukarıda örneğini verdiğim şekilde cevaplar aldım. Müdürlerine bağlayamayacaklarını, kendileriyle görüşmem gerektiğini ve Amazon Japonya ilgili olan problemlerimi onlarla çözmem gerektiğini söylediler. Neyse bakalım, yapmam gereken birçok şeyi yaptım. Harcama itiraz talebini de doldurup beklemeye geçeceğim ama hiç umudum yok.

Hocam bana acilen bir Discord'ya da Facebook atar mısınız güncel konuşalım tekrar iletişime geçtim ve yardımcı oluyorlar ama bu sefer de başka şeyler soruyorlar. Attığım fotoğraflarda gördüğünüz gibi mutlaka müdürüne bağlamak zorunda bu bir prosedür. Yapmanız gereken şey tekrar Amazon jpye bağlanmak ya da Amazon globale şikayet ederek kendinizi jpye bağlatmak ve oradan da yine önceki konuşmanızı şikayet etmek. Bir işler dönüyor gerçekten bakalım göreceğiz. Ama alırsınız paranızı her şey ortada.

1624211034118.png

1624211134769.png

1624210883604.png

Ialreadygiveup#5005 Discord'um, Facebook'um ise berk berk ( sarı köpek resimli ) kapak fotoğrafında soğan var. Epostam da [email protected] iletişime geçerseniz deneyelim bir şeyler. Sizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Müşteri hizmetleriyle yaptığım bir görüşmede durumu detaylıca iletme fırsatı buldum ve bir temsilci ilgilendi. Kapatılan hesaba göndermiş olduğum gift-card'ın tarafıma geri gönderilmesi talebinde bulundum ve hala cevap bekliyorum. Henüz olumlu veya olumsuz bir cevap gelmiş değil, dün almış olduğum mailde hala konu üzerinde çalıştıklarını, hesap kapandığı için gift card iadesinin kesin olmadığını belirttiler. Şu an için daha umutluyum, sorun çözülebilir gibi görünüyor. Bu arada bankaya yapmış olduğum harcama itirazı işleme alınmadı çünkü hizmeti alamadığıma dair somut kanıt istiyorlar. Bankaya göndermiş olduğum mailde yaklaşık 9 ek belge ekledim.(Yazışmalar, fatura, kapatılan hesaba ait bilgiler vs.) fakat hizmeti alamadığımı direkt olarak kanıtlamam mümkün değil çünkü ürünü/hizmeti aldım fakat hesap kapatıldı bu sebeple o hesaba erişimim olmadığını somut olarak kanıtlar nitelikte bir belge veremedim. Şu an hala beklemedeyim, Amazon tarafından kesin olarak geri gönderim işlemi gerçekleşmezse bankam ile tekrar görüşeceğim. "kreatomons" nickli arkadaşa da çok teşekkür ediyorum ekstra ilgisi için. Onun yönlendirmeleriyle Amazon.com ile yaptığım görüşmelerde de yetkili biri, normalde Amazon Japonya ile bir bağlantıları olmamalarına rağmen bana yaklaşık 1 saat boyunca çeşitli sorular sordu, yönlendirmeler yaptı sırf yardım edebilmek adına. Kendi ellerinden bir şey gelmediğini, ancak "Amazon Corporate"'a ancak ve ancak posta gönderme yoluyla ulaşarak durumu detaylıca anlatabileceğimi ve onların incelemelerde bulunabileceğini söyledi. Durum değişikliği olursa belirteceğim.

Arkadaşlar herkese tekrar merhaba. 2 gün önce gift cardın tarafıma gönderilemeyeceği çünkü gift cardı göndermiş olduğum annem adına kayıtlı hesabın açıldığı bilgisini aldım ve oradan tekrar sipariş verdik ve sipariş kargoya verildi. Sorunum çözülmüş oldu, yardımlarınız için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı